Karantinas baigsis ir žmonės norės vasarą atostogauti gamtoje

04/27/2020

Po gana šiltos žiemos saulė kasdien vis labiau džiugina žemę. Gamta jau prabudusi ir ruošiasi spalvotų rūbų sezonui. Regis, viskas būtų kaip kasmet, tik šiemet kitaip. Visame pasaulyje ramybę ir tvarką sudrumstė nematomas priešas – virusas COVID-19. Šalys užsidarė savo sienas, beveik visur įvestas karantinas. Įprastas gyvenimas sulėtėjo ir nenoromis kyla klausimas, kiek tai dar truks, kas bus pasibaigus šiam sunkiam išbandymui?

Neaplenkė ši bėda ir Lietuvos. Jau daugiau kaip mėnesį šalis gyvena karantine. Sergančių asmenų skaičius išlieka stabilus – nors kasdien fiksuojama keletas susirgimų COVIC-19 virusu, tačiau džiugina vis didėjantis pasveikusių žmonių skaičius. Daug žmonių, saugodami savo sveikatą, besirūpindami artimais žmonėmis, kaimynais ir bendradarbiais, užsidarė namuose. Jei tik įmanoma, jie dirba iš namų. Visi greituoju būdu bando nerti į virtualaus gyvenimo vandenis ir iš jų būti aktyvūs, mokytis, valdyti verslus, atlikti savo pareigas samdomuose darbuose, apsirūpinti maistu bei kitomis prekėmis. Didžiuosiuose miestuose daugiau patirties dirbant per nuotolį, regionų centruose, kaimo vietovėse – toks prisitaikymas vyksta šiek tiek sunkiau, o kai kuriose srityse net neįmanomas. Bet pokyčiai vis tiek vyksta ir jų bus daug iki karantino pabaigos.

Pasiteiravus asociacijos "Telšių turizmo klasteris" nario UAB "Varnių piras" direktoriaus Laimio Viganausko nuomonės apie artėjantį vasaros sezoną ir jo vadovaujamo verslo ateitį, užtikrinto atsakymo neišgirdome. "Situacija sudėtinga ne tik Varniuose, kur sukasi didelė mūsų verslo dalis, bet ir didžiuosiuose miestuose kaip Kaunas, Šiauliai, Klaipėda. Gatvės tuščios arba žmonės eina turėdami konkretų ir aiškų tikslą. Uždaryti maitinimo verslai, viešbučiai, švietimo bei kultūros įstaigos. Na, o apie gyvenimą mažuose miesteliuose bei kaimuose sunku ir kalbėti. Čia viskas ir iki karantino vangiai sukosi, o jo metu daug kas visai apmirė. Netgi užsakomųjų pietų niekas nebeužsako mūsų kavinėje "Medininkai", žmonės vengia vienas kito ir taupo viskam" – dalinasi Laimis Viganauskas.

Paklausus ar jo vadovaujama įmonė išlaikys darbuotojus per karantiną, nuskambėjo nerimo mintis: "Darbuotojus išlaikysime, bet ar verslas išliks toks pat – nežinia. Būdami priverstinėse prastovose, turime daug laiko viską pergalvoti ir perdėlioti prioritetus. Jau daugiau kaip tris metus Varniuose veikia mūsų kavinė, bet pasigirti didesniu pelnu negalime. Darbuotojai yra geri, darbštūs ir savo darbą išmanantys, tačiau lankytojų joje nedaug. Kainas nuleidome iki žemiausio lygio, tačiau situacija nesikeičia. Vis gyvenome su viltimis, bet dabar jos jau dūžta. Gal iš tikro, mažesniuose miesteliuose kavinių nereikia? Po karantino ekonomika šalyje smuktels ir situacija tik blogės. Turbūt, reikės pokyčių šitoje veikloje".

O kaip su kitomis veiklomis, pasibaigus karantinui? "Šiuo metu atšaukti visi turėję įvykti renginiai, sustabdytas jų sutarčių galiojimas pagal nenugalimos jėgos nuostatas. Liūdniausia, kad užsakovai atsiima daug pelningų suplanuotų užsakymų poilsiui vasarą prie Lūksto ežero. Visi gyvena nežinioje. Netgi žymiausi festivaliai Varniuose kaip "Bliuzo naktys" ir "Kilkim žaibu" pakibo ant klaustuko. Kol kas mus atakuoja tik blogos žinios" – pasakoja Laimis Viganauskas.

Tačiau pašnekovas neslepia, kad optimizmo dar užtenka. Nežiūrint į tai, kad stambesni pirkėjai išankstinius užsakymus ir atsiima, karantinas baigsis ir žmonės norės vasarą vėl atostogauti gamtoje. UAB "Varnių piras" poilsio parkas "Lūkstas Rest Park" nepanaudotas neliks, gal net pritrūks vietų ilgiau dvejojusiems.

Asociacijos "Telšių turizmo klasteris" nario UAB "Varnių piras" direktoriaus Laimis Viganauskas užsiminė, kad šią vasarą planuojama gauti paramą ir poilsio parke "Lūkstas Rest Park" Lūksto ežero pakrantėje vykdyti investicinį projektą, kurio metu bus tobulinama turima poilsio bazė.