ANGELŲ MALŪNAS

SodybaAngelų malūnas“ – XIX amžiaus ant Virvyčios upės kranto stovintis vandens malūnas, pastatytas iš akmens mūro ir karkasinių medinių konstrukcijų. Jame nuo 1851 metų buvo malami miltai, gaminamos kruopos. Po Antrojo Pasaulinio karo jis buvo nukentėjęs nuo gaisro. 1951 m. malūnas atstatytas ir toliau veikė iki 1993 m. Vėliau ilgą laiką stovėjo nenaudojamas. Malūno restauracija atlikta 2010 m.

Šiandien Angelų malūnas po restauracijos prikeltas antram gyvenimui, tik jau nebe kaip miltus malantis malūnas, bet kaip malūno muziejus ir svečius priimanti sodyba. Tiesa, malūnas veikia ir šiandieną, tačiau jame vietoje miltų gaminama elektros energija. Čia galima pamatyti taip gerai restauruotus senuosius grūdų malimo mechanizmus, kad net atrodo, jog tuoj pat galima pradėti grūdų malimo darbus. Restauruojant mechanizmus buvo stengiamasi kiek įmanoma labiau išsaugoti jų autentiškumą. Šiandien malūnas yra priskirtas kultūros paveldo objektui.

Angelų malūnas priima svečius, kurie nori atitrūkti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti gamtos ramybe arba aktyvų laisvalaikį gamtoje supinti su poilsiu. Malūnas įsikūręs Telšių rajone, Varnių regioniniame parke, Kūlio Daubos kaime (Kuršai), šalia gražaus ir tankaus miško, kuriame auga 300 metų senumo septynkamienis ąžuolas, įrengtas akmenų labirintas, miško takeliai. Čia pat esantis didžiulis tvenkinys dvelkia ramybe ir kviečia ankstyvo ryto ramiam pasisėdėjimui žvejojant. Srauni, akmenuotu dugnu Virvyčios upė neleidžia likti abejingam ir kviečia leistis į nuotykius baidarėmis. Po plaukimo baidarėmis čia galima apsistoti palapinių stovyklavietėje arba malūne įrengtuose kambariuose, pasilepinti raumenis atpalaiduojančiame karštame kubile, išsivirti skanią žuvienę ar išsikepti šašlykus karštos ugnies laužavietėje.

Pačiame Angelų malūne įrengta didelė salė, kurioje galima švęsti įvairaus pobūdžio šventes, susitikimus su draugais ir artimaisiais, organizuoti įvairias konferencijas, seminarus, mokymus ir kitus renginius. Salėje yra plačiaekranis televizorius, taip pat galima papildomai išsinuomoti projektorių bei garso aparatūrą. Jeigu yra poreikis, šventės ar renginio dalyvių maitinimu gali pasirūpinti malūno šeimininkai arba pats klientas.

Apsistoti nakvynei Angelų malūne įrengtuose kambariuose galima kliento šventės ar renginio metu, arba bet kuriuo iš anksto suderintu laiku. Čia galima atvykti poilsiui trims dienoms ar net visai savaitei, ir atsipalaiduoti gamtos apsuptyje. Svečiavimosi laikotarpiu galima naudotis malūne įrengta virtuve, lauko židiniu, terasa, kepimo įranga, pažvejoti, pasivaikščioti miške, pažaisti tinklinį, pasivažinėti dviračiu ir aplankyti netoliese esančias bažnyčias, muziejus, piliakalnius, atskiru susitarimu dalyvauti malūne vykdomose edukacinėse programose.

Visgi pagrindinis Angelų malūno akcentas yra lietuviška pirtis. Apie šią pirtį ir jos šeimininką, profesionalų pirtininką Ričardą, garsas pasklidęs toli. Šioje pirtyje atliekami įvairūs pirties ritualai su vantomis, druska su žolelėmis, eteriniais aliejais, medumi, daromas vytelių masažas, kūno kaukė, pilingas ir kitos procedūros. Taip pat čia supažindinama su pirties paslaptimis, pamokoma, kaip patirti didžiausią pirties garo malonumą, atsipalaiduoti, pasinerti į visišką meditaciją, vaišinama malūno apylinkės pievose augančių kvapniųjų žolelių arbata ir bičių surinktu medumi.

Paslaugos

Angelų malūno muziejus

Ekskursija „Grūdo kelias“ su gidu po Angelų malūną, kurios metu susipažinsite su malūno istorija, grūdų malimo procesu. Būsite pavaišinti malūno vietovės žolelių arbata ir medumi.

Akmenų ir medžių karalystė

Po ekskursijos Angelų malūne svečiai kviečiami pasivaikščioti po mišką – akmenų ir medžių karalystę. Čia aplankysite 300 metų senumo septynkamienį ąžuolą, akmenų labirintą, pamatysite kitų įdomių ir paslaptingų dalykų. Būsite pavaišinti malūno vietovės žolelių arbata ir medumi. 

Salės nuoma

Malūno salė, kurioje telpa iki 50 asmenų, puikiai tiks konferencijoms, seminarams, kolegų susitikimams organizuoti.  Taip pat tai nuostabi vieta organizuoti bet kuriai Jūsų asmeninei šventei – vestuvėms, gimtadieniams, draugų susitikimams. Jos metu nuomojama visa sodyba, kad galėtumėte mėgautis visišku privatumu.

Apgyvendinimas

Malūno svečiai, po dienos linksmybių, renginio ar pirties, gali likti malūne nakvynei. Čia yra 10 kambarių –dviviečių, triviečių ir aštuonvietis, iš viso su 29 miegamosiomis vietomis. Taip pat maloniai priimame pavienius svečius, norinčius apsistoti ir pailsėti malūne keletui dienų.

Lietuviška pirtis

Malūno senųjų tradicijų lietuviška pirtis laukia kiekvieno, norinčio pailsinti savo kūną garo šilumoje. Profesionalus pirtininkas supažindins Jus su pirties paslaptimis ir praves iš keleto galimų variantų pasirinktą  pirties edukacinę programą. Būsite pavaišinti malūno vietovės žolelių arbata ir medumi. 

 NAUJIENA!

Keliaujanti pirtis

Jei Jūs negalite atvykti į pirtį, pirtis gali atvykti pas Jus! Keliaujanti pirtis su priepirčiu, kartu su profesionaliu pirtininku, atvyks į sutartą vietą ir atliks pasirinktą pirties edukacinę programą! 

Žvejyba

Prie malūno esantis 40 ha žuvingas tvenkinys kviečia tiek norinčius ramiai praleisti laiką gamtos apsuptyje, tiek žvejus profesionalus. Žvejybai čia galite išsinuomoti valtį. Pagautą laimikį galėsite vežtis namo arba išsirūkyti, ar išvirti žuvienę čia pat sodyboje.

Baidarių nuoma

Plaukimas baidarėmis Virvyčios upe kiekvienam paliks įspūdį, nes ši upė nepaprasta, bet su akmenuotu dugnu. Tad baidarininkai tikrai turės ką veikti upėje. Sodyboje nuomojamos dvivietės baidarės. Baidarininkai ir baidarės nuvežamos ir parvežamos į išplaukimo vietą.

Stovyklavietė

Palapinių stovyklavietė – puiki vieta atitrūkti nuo civilizacijos, miesto šurmulio ir pasimėgauti gamtos ramybe. Čia galima apsistoti atvykus paturistauti arba sustoti poilsiui plaukiant baidarėmis. Prie upės esančioje stovyklavietėje rasite didelę, iki 40 asmenų talpinančią, pavėsinę, tinklinio aikštelę, lauko WC, laužavietę, šašlykinę, malkas, apšvietimą. Galima papildomai išsinuomoti kubilą.

Renginiai

Malūne ir jo palapinių stovyklavietėje organizuojamos įvairios stovyklos suaugusiems ir vaikams. Taip pat savaitgaliai šeimoms, pirties dienos ir kiti renginiai.

Ieškote atgaivos kūnui ir sielai? Aktyvaus laisvalaikio? Pasiilgote karšto pirties garo? O gal Jums reikia ypatingos vietos Jūsų šventei ar poilsiui? Mes pasiruošę Jums padėti!

Susipažinkime

Sveiki. Esu Ričardas, sodybos „Angelų malūnas“ šeimininkas ir profesionalus pirtininkas. Nuo pat pirmo pabuvimo senojo malūno teritorijoje pajutau, kad tai vieta, kur mintys ir kūnas nurimsta, žmogus priartėja prie gamtos. Tai mano vieta! Man gera čia. Ir tuo gerumu noriu dalintis su Jumis per pojūčius ir žinias apie tikrą lietuvišką pirtį, įrengtą naujai atstatytame, nuo šiol vadinamame Angelų malūne. Pirties minkštame gare, vantų ir aliejų aromate kūnas atsipalaiduoja, atjaunėja, prisipildo energijos. 

Kviečiu visus, ieškančius sielos ir kūno harmonijos, atvykti į Angelų malūno pirtį! 

Atsiliepimai

Džiaugiamės mūsų lankytojų nuoširdžiais atsiliepimais, kuriais norime su Jumis pasidalinti. Tai uždega mus dar labiau stengtis dėl Jūsų!

Žilinskė Dovilė

„Nuostabi vieta, atsipalaiduoti ir pabūti pačioje geriausioje pirtyje. Labai didelis ačiū pirtininkui, visiems mums labai patiko jūsų pirtis, o pasimaudymas šaltoje Virvytėje buvo kažkas nerealaus. Dabar supratome, kad tiek metų net nežinojome kas yra tikra pirtis. Visiems pirties mėgėjams didžiausios rekomendacijos išbandyti šitą malonumą.“

Erika Monstavičienė

„Plaukėme baidarėmis ir buvome apsistoję stovyklavietėje. Tik geriausi atsiliepimai. Moteris ten dirbanti labai maloni ir paslaugi, privatumas ir smagus poilsis garantuotas. Likome labai patenkinti ir tikrai grįšime dar ne kartą!“

Nuotraukų galerija

KONTAKTAI

Sodyba „Angelų malūnas“
Kūlio daubos kaimas, Luokės seniūnija, Telšių rajonas 
Mob. +370 655 74447, +370 650 98888
www.angelumalunas.lt