VAKARINĖ EKSKURSIJA „TRIJŲ KALVŲ PASLAPTYS“

APIE EKSKURSIJĄ

Vieta: Telšiai
Trukmė: iki 2 val.                        
Kaina: nuo 65 Eur grupei. 
Su apsilankymu cerkvėje - nuo 75 Eur
Dalyvių skaičius: nuo 1 iki 50 asmenų 
Maršruto ilgis: apie 2 km                
Kalba: žemaičių

Sezoniškumas: visus metus   

SU ŠIUO PASIŪLYMU JŪSŲ LAUKIA

  • Ekskursija su gidu po Telšius

Teirautis dėl ekskursijos užsakymo telefonu +370 682 22194 arba patekite paklausimą el. paštu:

EKSKURSIJOS APRAŠYMAS

Sakoma, jog Telšiai - kaip Roma, pastatyta ant septynių kalvų. Šios vakarinės ekskursijos metu iš septynių aplankysite tris Telšių kalvas. Šios kalvos apgaubtos ypatinga šventumo dvasia, sujungiančia Telšiuose nuo seno gyvavusias tris religijas ir kultūras: katalikų, žydų ir stačiatikių.

Ši ekskursija bus lyg kelionė, sujungianti draugėn savo istorija, architektūra žymiausias Telšių miesto vietas bei pastatus ir praėjusių šimtmečių žmones, palikusius savo įspaudus ne tik Telšiuose, Žemaitijoje, Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Kelionė per kalvas prasidės nuo vidury miesto esančios aukščiausios Telšių kalvos - Bobės. Ant šios kalvos yra senosios miesto kapinės, kuriose palaidota daug žmonių, kurių gyvenimai vienaip ar kitaip susiję su Telšiais. Tarp jų čia, šalia tėvų, ilsisi paskutinis Siraičių dvaro savininkas Leopoldas Petras Andrijauskas - žymus dailininkas peizažistas, studijavęs Peterburge, Miunchene. Taip pat tris Telšių miesto burmistro kadencijas ėjęs Feliksas Milevičius, Žemaitijos tyrinėtojas, archeologas, muziejininkas Vitas Valatka ir kiti verti paminėti žmonės.

Neaplenksite ir Bobės kalvos papėdėje esančių žydų kapinių. Žydų istorija Telšiuose prasidėjo XVII a. antroje pusėje, o XVIII a. pradžioje žydų Telšiuose gyveno daugiau nei lietuvių. Didžioji žydų kapinių dalis šiuo metu paversta parku ir tik nedidelėje dalyje išsaugotos kelios kapavietės su autentiškais antkapiais. Šioje kalvos vietoje išgirsite apie žydų laidojimo papročius, čia palaidoto 1875 m. įkurtos Telšių ješivos rabino Leibo Blocho gyvenimo istoriją.

Vėliau, keliaudami miesto gatvelėmis, pasieksite antrąją - Malūno kalvą, ant kurios vietoje čia kažkada stovėjusio malūno, šiandien stovi vienintelė Lietuvoje kubizmo stiliaus Telšių stačiatikių Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvė. Čia sužinosite krikščionių šventojo Šv. Mikalojaus iš Miros gyvenimo istoriją ir kodėl jo vardu pavadinta ši cerkvė. O jei labai pasiseks - apsilankysite ir pačiame cerkvės viduje. Joje pamatysite iš kitos Telšių buvusios cerkvės, šiuo metu katalikų bažnyčios, perkeltą įspūdingą XIX a viduryje sukurtą rankų darbo trijų aukštų ikonostatą (altorių), ikonas, kryžius, kitus sakralinės paskirties daiktus.

Trečioji - Insulos kalva. Tai galima sakyti Žemaitijos dvasinis centras, Telšių miesto širdis, kurioje visame savo grožyje atsiveria nuo XVII a. pirmosios pusės pradėtas statyti buvęs bernardinų vienuolynas, kiek vėliau prie vienuolyno pristatyta dviaukštė ir dėl kiekviename aukšte esančių dviejų altorių dvigubą pavadinimą turinti Loreto Dievo Motinos ir Šv. Antano Paduviečio bažnyčia, šiuo metu Šv. Antano Paduviečio katedra, bernardinų vienuolių įsteigta pirmoji Telšių mokykla, vyskupų rūmai, kunigų seminarija. Čia išgirsite šio pastatų komplekso istoriją ir pagrindinius fragmentus apie šią vietovę. Na, o apgaubusi vakaro tamsa dar labiau įaudrins vaizduotę ir išryškins gražiausius šios ekskursijos momentus.

SVEČIAI TAIP PAT DOMĖJOSI ŠIOMIS PASLAUGOMIS

Svečiai taip pat domėjosi šiomis paslaugomis, puikiai tinkančiomis su šia ekskursija: