PAŽINTINĖ EKSKURSIJA „ŠVIETIMAS TELŠIUOSE 1918-1940 M.“ ARBA „NUO VYDŪNO IKI MAČERNIO“

APIE EKSKURSIJĄ

Vieta: Telšiai

Trukmė: apie 2 val. 
Kaina: nuo 60 Eur grupei (priklauso nuo grupės dydžio – ekskursija gali būti vedama šeimai, nedideliai ir dideliai grupei)
Dalyvių skaičius: nuo 1 iki 50 asmenų
Maršruto ilgis: apie 1,5 km
Kalba: lietuvių, žemaičių, rusų, vokiečių
Sezoniškumas: visus metus  

SU ŠIUO PASIŪLYMU JŪSŲ LAUKIA

  • Ekskursija su charizmatišku gidu

Teirautis dėl ekskursijos užsakymo telefonu +370 682 22194 arba patekite paklausimą el. paštu:

EKSKURSIJOS APRAŠYMAS

Ekskursijos dalyviai susipažins su unikalia Telšių miesto švietimo istorija 1918-1940 metais. Būtent tada Telšiai tampa pagrindiniu Žemaitijos švietimo centru - čia susiformavo nepaprastai įdomi, įvairiapusė ir netgi daugiatautė mokymo įstaigų sistema. Kai kurios Telšiuose veikusios švietimo įstaigos buvo gerai žinomos ne tik Žemaitijoje, bet ir visoje Lietuvoje. O Telšių rabinų aukštoji mokykla buvo svarbi po visą pasaulį išsisklaidžiusiai žydų bendruomenei.

Ekskursijos metu sustosime prie to laikotarpio žinomiausių švietimo įstaigų pastatų: pirmosios Telšių mokyklos, "Saulės" gimnazijos, vėliau tapusia vyskupo Motiejaus Valančiaus vardo gimnazija, Telšių kunigų ir mokytojų seminarijų pastatų, "Ješivos" - aukštosios rabinų mokyklos.

Paminėsime taip pat ir kitas tuo metu Telšiuose veikusias švietimo įstaigas: žydų mokytojų seminariją „Jašiva“, žydų mergaičių gimnazija "Javne", lenkų progimnaziją, Telšių amatų mokyklą. Prisiminsime šių įstaigų steigėjus, čia dirbusius žmones, mokinius bei studentus. 

Malonu, kad tokie žmonės, kaip rašytojas, filosofas, visuomenės veikėjas Vydūnas, istorikas Zenonas Ivinskis, kalbininkas Antanas Salys, poetas Pranas Genys, istorijos profesorius Bronius Dundulis, pedagogikos profesorius Leonas Jovaiša ir daugelis kitų Lietuvai nusipelniusių žmonių tarpukariu dirbo arba mokėsi Telšiuose ir formavo miesto intelektualinį veidą. Tarp to meto savitų ir ryškių asmenybių buvo ir poetas Vytautas Mačernis, kuris kaip asmenybė susiformavo būtent besimokydamas Telšių vyskupo Valančiaus vardo gimnazijoje. Čia jis pradėjo taip pat ir savo kūrybinę veiklą. 

PAPILDOMOS PASLAUGOS

Su ekskursija galima užsakyti papildomų paslaugų, puikiai tinkančių su šia ekskursija: