EKSKURSIJA - VAKARINIS PASIVAIKŠČIOJIMAS PO TELŠIŲ KALĖDINIAIS VAKARO ŽIBINTAIS IR KŪRYBINĖ EDUKACIJA

Nusibodo sėdėti namuose? Norisi turiningo pasibuvimo su šeima ar draugais? Turime Jums puikų pasiūlymą - kviečiame turiningai praleiskite dieną kartu su savo šeima, artimaisiais ar draugų kompanija Telšiuose!

APIE PASIŪLYMĄ

Vieta: Telšiai, Telšių rajonas
Trukmė: 1 diena                       
Kaina: priklauso nuo dalyvių skaičiaus ir užsakomų paslaugų   
Dalyvių skaičius: iki 8 asmenų               
Kalba: lietuvių, žemaičių, rusų, vokiečių  

Pasiūlymas galioja iki: sausio 9 d.   

SU ŠIUO PASIŪLYMU JŪSŲ LAUKIA

  • Žemaitiško maisto degustacija arba pietūs kavinėje
  • Ekskursija - vakarinis pasivaikščiojimas po  Telšių Kalėdiniais vakaro žibintais su gidu  
  • Kūrybinė edukacija
  • Pagal galimybę Šakočių kepyklėlės, floristikos salono lankymas

Teirautis dėl pasiūlymo užsakymo telefonu +370 682 22194 arba patekite paklausimą el. paštu:

PASIŪLYMO APRAŠYMAS

Tuščiu skrandžiu nei Roma, nei Telšiai neįdomūs, tad pradžioje pasistiprinsite. Vyksite į kaimo sodybą pakaštavuoti tradicinių žemaitiškų patiekalų. Čia ragausite tikro žemaitiško maisto: kopūstienės su šonkauliukais, cibulynės, šmakalo, kanapynės, kastinio, patarmaso, sūrio su medumi ir kitų skanumynai. O jei žemaitiškas maistas ne prie širdies - tada ragausite bajorišką kepsnį, natūralų lašišos kepsnį arba kitą pasirinktą patiekalą jaukioje kavinukėje. 

Pasistiprinus išsiruošite į ekskursiją-vakarinį pasivaikščiojimą po Telšių Kalėdiniais vakaro žibintais. Ant Vilniaus kalvos pasigrožėsite šventiškai papuoštais Telšiais bei nuostabiu vaizdu į Masčio ežerą. Aplankysite ant šios kalvos stovinčią Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią ir prie jos įrengtą prakartėlę. Čia sužinosite šios bažnyčios istoriją, išgirsite apie Šv. Kalėdų, Naujųjų Metų šventimo tradicijas Telšiuose.

Nusileidus nuo kalvos taku, papuoštu šviečiančiais angelais ir šimtų lempučių arka, palydėsime Jus aplankyti senamiestį, kur apžiūrėsite Telšius puošiančius mažosios architektūros meno kūrinius, išgirsite įdomias miesto istorijas. Centrinėje Turgaus aikštėje Jūsų lauks pagrindinė miesto kalėdinė eglė. Ji visada įžiebiama per miesto gimtadienį. Ir šiemet ji yra ypatinga. Taip pat šioje aikštėje sužinosite meškos - pagrindinio Žemaitijos simbolio, reikšmę. Čia galėsite įsiamžinti prie Žemaitijos simbolika puoštos foto sienelės.

Toliau senamiesčio akmenimis grįstomis gatvelėmis palydėsime jus pasivaikščiojimui žibintais apšviesta Masčio pakrante. Romantiškas vaizdas pakerės visus - vakarinėje tamsoje pasijusite taip, lyg ežeras būtų pavirtęs į jūrą! Išgirsite pasakojimą kaip miestas po daugelio metų atrado draugystę su ežeru. Esant galimybei užsuksite į Šakočių kepyklėlę, kur galėsite paragauti bei lauktuvėms įsigyti šviežiai kepto šakočio, naminės giros bei kitų gardžių tautinio paveldo produktų.

Pakilę didžiaisiais pakrantės laiptais aukštyn ir už nugaros palikę Telšių pasididžiavimą - amfiteatrą, ant Insulos kalvos aplankysite Telšių Šv. Antano Paduviečio katedrą. Čia išgirsite šių nuostabaus grožio maldos namų istoriją, susipažinsite su jos išskirtine architektūra, apžiūrėsite vieno labiausiai garbinamų šventųjų Žemaitijoje - stebuklingą Šv. Antano Paduviečio, kurio vardu pavadinta katedra, paveikslą.

Išėję iš katedros, pasigrožėsite katedros aikšte - tai erdvė, kurioje trykšta Kalėdinė dvasia. Aikštėje pasidžiaugsite dar viena tviskančia kalėdine egle bei trisdešimties kalėdinių kėnių parku, kuriuos papuošė Telšiuose veikiančių įvairių įmonių, bendruomenių ir kitų organizacijų dalyviai savomis rankomis sukurtais kalėdiniais papuošimais. Čia susipažinsite su buvusio Bernardinų vienuolyno, o šiuo metu Telšių Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos istoriniu-architektūriniu ansambliu, pamatysite Vyskupų rūmus, pasigrožėsite Kalėdoms papuošta šventine Kalėdų senelio ambasados vitrina, o taip pat pasiklausysite nuostabios kariliono muzikos.

Ekskursijos pabaigoje užsuksite į floristikos saloną, kuriame prisiminimui apie šią kelionę galėsite įsigyti ypatingą, pagal atskirą užsakymą pagamintą stiklinį Kalėdinį eglutės žaisliuką - Telšių miesto simbolį meškutę.

Kad paruoštume savo širdis artėjančioms šventėms, nuspalvintume savo kasdienybę naujais potyriais ir nors trumpam pabūtume kūrėjais, prisidedančiais prie laukimo stebūklo, vėliau pakviesime į jaukią kūrybinę edukaciją "Pasveikinkim vieni kitus" su profesionalia menininke. Ji tinka tiek jaunimui, tiek suaugusiems, tiek bendrai tėvelių ir vaikučių veiklai.

Edukacijos metu susipažinsite su grafikos technika - monotipija. Šia nesudėtinga bei smagia technika atliksite keletą bandomųjų kūrinėlių. Iš jų išsirinksite labiausiai patikusį, kurį, menininkei patariant bei padedant, galėsite paversti tikru, vienetiniu, Jūsų rankomis kurtu Kalėdiniu ar Naujametiniu atviruku. Tinkamai apipavidalinta jūsų monotipijos miniatiūra taps šiltu, nuoširdžiu šventiniu akcentu, kurį norėsis padovanoti artimam žmogui, išsiųsti paštu kaip TIKRĄ sveikinimą ar pasilikti atminimui apie Kalėdiniu laikotarpiu aplankytus Telšius.

Belaukiant kol kūriniai išdžius, jaukiai pasišnekučiuosite prie kavos puodelio ar vyno taurės.

Žinoma vakarojimui galite pasirinkti kitą Jums patinkančią edukaciją.

Tai bus nuostabi Jūsų šventinė diena Telšiuose!  Nedelsk, rezervuok dabar!

Šis Kalėdinis pasiūlymas – nuostabi šventinė dovana Jūsų šeimai, draugams ar kolegoms. Atvykite į Telšius pasivaikščioti po vakariniais miesto žibintais ir turėkite ypatingą laiką drauge!