PAŽINTINĖ EKSKURSIJA „PER TELŠIUS ŽYMIŲ KŪRYBOS ŽMONIŲ PĖDSAKAIS“ IR KŪRYBINĖ IMPROVIZACIJA

APIE EKSKURSIJĄ

Vieta: Telšiai
Trukmė: iki 2 val.                        
Kaina: nuo 60 Eur grupei 
Dalyvių skaičius: nuo 1 iki 50 asmenų 
Maršruto ilgis: apie 3 km                
Kalba: žemaičių

Sezoniškumas: visus metus   

APIE KŪRYBINĘ IMPROVIZACIJĄ

Vieta: kavinė senamiestyje arba kita graži vieta Telšiuose
Trukmė: apie 1 val.                        
Kaina: nuo 45 Eur grupei + 10 Eur /asm. vaišės 
Dalyvių skaičius: nuo 6 iki 30 asmenų 

Sezoniškumas: visais metų laikais  

SU ŠIUO PASIŪLYMU JŪSŲ LAUKIA

  • Ekskursija su gidu po Telšius
  • Kūrybinė improvizacija su poete
  • Jaukus pasibuvimas kavinėje su vaišėmis - vyno taure ir užkandžiais prie jo arba kavos puodeliu ir skanaus pyrago gabaliuku

Teirautis dėl ekskursijos užsakymo telefonu +370 682 22194 arba patekite paklausimą el. paštu:

EKSKURSIJOS APRAŠYMAS

Ši ekskursija bus kitokia - joje ne tik susipažinsite su gražiomis ir įdomiomis Telšių miesto vietomis, bet ir švelniai prisiliesite prie mieste tvyrančios kūrybinės dvasios. Ekskursijoje, kartu su architektūra ir meno dirbiniais, pažindami Telšiuose gyvenusius ir gyvenančius rašytojus ir poetus, pajausite, koks tai yra įkvepiantis kūrybai miestas.

Ir prasidės ekskursija visiškai netikėtoje vietoje. Taip taip, susitinkame Telšių autobusų stotyje! Štai čia, ant atraminių stoties stogo kolonų, dešimtyje metalinių plakečių, išguldyti trumpi žymiausių su Telšiais susijusių rašytojų ir poetų kūrybos epizodai - Karolina Praniauskaitė, Vytautas Stulpinas, Pranas Genys, Vytautas Mačernis, taip pat kaip ir pastarasis, būdamas tik 19 m., tragiškai žuvęs Petras P. Gintalas, kurio po mirties išleista knyga "Einu namo" apdovanota Zigmanto Gėlės literatūrine premija...

Taigi, susipažinę su rašytojais ir poetais, pro buvusią pirmąją Telšiuose žydų ligoninę, keliausite toliau į Telšių miesto senamiestį. Žvilgsnį patraukiantis ir stabtelėti priverčiantis XIX a. pabaigoje statytas raudonų plytų pastatų kompleksas - buvęs degtinės ir spirito, o vėliau konservų fabrikas. Tai ypatingos architektūros statiniai, dešimtmetį stovėję apleisti, atgimė naujam gyvenimui ir dabar funkcionuoja kaip prekybos namai.

Eidami toliau, praeisite buvusią kultūros, o vėliau - aukštesniosios taikomosios dailės mokyklą, kurioje ilgus metus dirbo poetai V. Stulpinas, Petras Gintalas. O čia pat netoliese buvęs Bernardinų vienuolyno, dabar Telšių Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos, Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros ir jos aikštės, pirmosios Telšių mokyklos ir poetės K. Praniauskaitės vardo 100-tą metų mininčios bibliotekos bei poetės atminimo rožyno istorinis-architektūrinis ansamblis. Nusileisite laiptais žemyn pro Telšiuose dirbusio rašytojo Vilhelmo Storosta, kitaip dar Vydūno, su mokiniais sodintų kaštonų alėja.

Respublikos gatvė - pagrindinė Telšių miesto gatvė su Didžiąja žemaičių siena. Stabtelėsite prie pirmosios sienos meninės plokštės "Žemaitijos vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose 1219 m.", sukurtos to pačio poeto, profesoriaus, garsaus medalių iš metalo kūrėjo Petro Gintalo.

O čia pat ir Durbės mūšio skveras prie Telšių miesto amfiteatro. Čia trumpai prisiminsime šių dienų rašytojus, kilusius ir gyvenusius Telšiuose - Edviną Kalėdą, knygų "Nemylimi", "Svetimi", "Auksavarniai" autorių; Daivą Vaitkevičiūtę parašiusią "Moterys meluoja geriau" ir kitas knygas. Na, o pačioje amfiteatro scenoje galėsite įsijausti į dainininko vaidmenį ir sudainuoti pasirinktą žymaus telšiškio dainininko Kęstučio Jablonskio dainą.

Toliau ekskursija tęsis Masčio ežero pakrante. Pasivaikščiodami užkilsite ant Vilniaus kalvos, kur pasigrožėsite nuostabia ežero ir miesto panorama, skulptūra, padaryta pagal Leonardo da Vinci freskos kopiją "Paskutinė vakarienė", apžiūrėsite Telšių "Mažąją bažnytėlę". Na, ir žinoma aplankysite netoliese, šalia Žemaitės gimnazijos, kurioje pats kažkada mokėsi, esančią poeto Vytauto Mačernio skulptūrą.

EKSKURSIJOS MINTIES TĘSINYS KŪRYBINĖJE IMPROVIZACIJOJE 

Po ekskursijos pratęsti jos mintį būsite pakviesti į jaukią kavinukę kūrybinei improvizacijai prie vyno taurės ar kavos puodelio. Čia, kartu su Telšiuose kuriančia poete, turėsite kūrybinį pasibuvimą. Jo metu poetė paskaitys keletą savo kūrybos eilių, taip pat turėsite smagių, įdomų ir kūrybinių komandinių užduočių. Tad šis laikas bus nuostabus dienos akcentas!

SVEČIAI TAIP PAT DOMĖJOSI ŠIOMIS PASLAUGOMIS

Svečiai taip pat domėjosi šiomis paslaugomis, puikiai tinkančiomis su šia ekskursija: