PAŽINTINĖ EKSKURSIJA „ŠIAURĖS ŽEMAITIJOS MIESTELIŲ ISTORINIS IR SAKRALINIS PAVELDAS“

APIE EKSKURSIJĄ

Vieta: Alsėdžiai, Beržoras, Plateliai, Žemaičių Kalvarija, Seda

Trukmė: apie 10 val.
Kaina: nuo 200 Eur grupei (be transporto ir maitinimo paslaugų)
Dalyvių skaičius: iki 30 asmenų
Maršruto ilgis: apie 100 km
Kalba: lietuvių, žemaičių, rusų, vokiečių
Sezoniškumas: visus metus   

SU ŠIUO PASIŪLYMU JŪSŲ LAUKIA

  • Ekskursija su charizmatišku gidu

Į EKSKURSIJOS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA

  • Transportas (autobusas)
  • Pietūs kavinėje

PAPILDOMOS PASLAUGOS

Užsakant ekskursiją, pasirūpiname transportu ir pietumis kavinėje. Šių paslaugų kaina priklauso nuo ekskursijos dalyvių skaičiaus ir derinama iš anksto.

Teirautis dėl ekskursijos užsakymo telefonu +370 682 22194 arba patekite paklausimą el. paštu:

EKSKURSIJOS APRAŠYMAS

Vienos dienos ekskursija, aplankant senuosius Šiaurės Žemaitijos miestelius: Alsėdžius, Beržorą, Platelius, Žemaičių Kalvariją ir Sedą.

Ekskursija prasideda nuo Alsėdžių miestelio, buvusios Žemaičių vyskupų rezidencijos XV-XIX a.: žymios datos, įvykiai ir žmonės. Čia aplankoma Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčia - medinio baroko sakralinis objektas.

Vykstama į Beržorą, kur aplankoma Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčia - liaudiškojo medinio baroko sakralinis objektas, Kryžiaus kelio stotys ir susipažįstama su jų istorija.

Vykstama į Platelius, kur aplankoma Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia - viena seniausių medinių bažnyčių Lietuvoje, išskirtinis medinio baroko sakralinis objektas. Susipažįstama su Platelių miestelio ir dvaro istorija.

Čia padaroma 1-1,5 val. pertrauka pietums ir poilsiui prie Platelių ežero, kur galima įmerkti kojas ar išsimaudyti skaidriame ežero vandenyje.  

Pasistiprinus ir pailsėjus ekskursija tęsiama į Žemaičių Kalvariją - žymaus, jaunojo, anksti žuvusio Lietuvos rašytojo Vytauto Mačernio gimtinę. Čia ekskursijos dalyviai išgirs jo trumpo gyvenimo istoriją. Taip pat aplankoma Šv. Mergelės Marijos Apsilankymo mažoji bazilika - pagrindinė Žemaičių vyskupijos šventovė, keletas Kryžiaus kelio stočių - tai naujoji Jeruzalė Žemaitijoje.

Ekskursijos pabaigoje vykstama į Sedą, kur aplankoma Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia - puošniojo medinio baroko sakralinis objektas. Šioje vietoje taip pat pasakojama apie nepelnytai Lietuvoje užmirštą Žemaitijos bajorų Gadonų giminę.