PAŽINTINĖ EKSKURSIJA „PAŽINTIS SU BIRŽUVĖNŲ DVARO SODYBA“   

APIE EKSKURSIJĄ

Vieta: Biržuvėnai

Trukmė: ekskursija su gidu - apie 30 min.,
ekskursija + apsilankymas ponų name - apie 1 val.,
ekskursija + apsilankymas ponų name + etnografinis buities muziejus - apie 1,5 val.
Kaina: ekskursija dvaro sodyboje 30 Eur grupei,
ponų namo lankytojo bilietai 4 Eur suaugusiam, 3,50 Eur vaikui,
ekskursija etnografiniame buities muziejuje 20 Eur grupei
Dalyvių skaičius: nuo 1 iki 50 asmenų
Sezoniškumas: visus metus
Kalba: lietuvių, žemaičių 

SU ŠIUO PASIŪLYMU JŪSŲ LAUKIA

  • Ekskursija su gidu po Biržuvėnų dvaro sodybą
  • Apsilankymas Biržuvėnų dvaro ponų name, kur įsikūręs senovinių baldų muziejujus-antikvariatas
  • Apsilankymas etnografiniame buities muziejuje

Į EKSKURSIJOS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA

  • Transportas (autobusas) nuvykimui iki dvaro

Teirautis dėl ekskursijos užsakymo telefonu +370 682 22194 arba patekite paklausimą el. paštu:

EKSKURSIJOS APRAŠYMAS

Ekskursijos dalyviai aplankys vaizdingame Virvyčios upės slėnyje įsikūrusią Biržuvėnų dvaro sodybą. Biržuvėnų vietovė rašytiniuose šaltiniuose minima jau nuo XIII a. XV a. čia įkurtas stambus karališkas dvaras, valdomas karaliaus vietininko. Vėliau dvaro savininkai keitėsi, kol dvaras perėjo Lietuvos didikų bajorų Gorskių nuosavybėn.  Ši giminė Biržuvėnų dvaro sodybą valdė beveik 300 metų iki Rusijos okupacijos 1940 m. Biržuvėnų dvaro sodyba - tai XVIII-XIX a. stambios medinės dvaro sodybos pavyzdys, atspindintis natūralią tokių sodybų raidą feodalizmo laikotarpyje. 

Kartu su gidu vaikščiodami po dvaro parką ir kitas vietas ekskursijos dalyviai iš lauko apžiūrės čia esančius pastatus - ponų namą, oficiną, vežiminę, arklidę, svirną, kitus pastatus ir klausysis pasakojimo apie šios vietovės ir dvaro istoriją, čia gyvenusius bei dvarą valdžiusius didikus Gorskius.  Vėliau, jei turės noro, ekskursijos dalyviai galės savarankiškai aplankyti netoliese esantį šaltinį Laumės Pėda, Gorskių šeimos kapines, Biržuvėnų piliakalnį.

Vėliau ekskursija tęsiama apsilankant sodybos ponų name, kuris yra vienas iš dviejų Lietuvoje išlikusių tokio tipo medinių baroko laikotarpio ponų namų. Iki 2004 metų pabaigoje dvare kilusio gaisro jame buvo etnografinis buities muziejus. Šiandien čia ir oficinoje įsikūręs senovinių baldų muziejus-antikvariatas. Ekskursijos dalyviai apžiūrės XVIII-XIX a. įvairaus stiliaus senovinius baldus, porceliano statulėlių kolekciją, paveikslus. Taip pat po gaisro išlikusius ir autentiškumą išlaikant restauruotus židinius su XVIII a. kokliais, grindų plyteles ir kitus interjero elementus. 

Ekskursijos pabaigoje aplankysite etnografinį buities muziejų, kurio visus jo eksponatus kartu su savo seserimi surinko dvare daugelį metų bibliotekininke dirbusi Aldona Simonavičiūtė. Po dvaro ponų name buvusio gaisro išlikę muziejaus eksponatai perkelti į  dvarui priklausiusio kartono fabriko inžinieriaus namą. Čia ir liko po dvaro rekonstrukcijos. Muziejuje eksponuojamos nuotraukos ir kita surinkta medžiaga apie dvare gyvenusius didikus Gorskius. Taip pat čia pamatysite daug etninės buities reikmenų, tautodailininkų darbų, šventųjų paveikslų, maldaknygių, senosios tekstilės, keramikos, fotografijų, tarybinės atributikos, surinktos iš dvaro apylinkių. Išgirsite pasakojimą, kaip buvo kuriamas šis muziejus, kaip buvo atrastas dvare paslėptas paskutiniųjų dvaro savininkų Gorskių lobis, kokie čia eksponatai saugojami ir kam jie buvo naudojami kasdienėje tų laikų žmonių kasdienybėje bei daug kitų įdomių istorijų.

Pagal norus ir turimą laiką galima pasirinkti vieną iš keturių apsilankymo Biržuvėnų dvaro sodyboje variantų: 

  • aplankyti tik dvaro sodybą kartu su gidu, pasivaikščiojant parke ir apžiūrint pastatus iš lauko klausantis gido pasakojimo apie dvarą ir jo istoriją,
  • aplankyti dvaro sodybą kartu su gidu, pasivaikščiojant parke klausant gido pasakojimo apie dvarą ir jo istoriją bei apsilankant ponų name ir oficinoje įsikūrusiame senovinių baldų muziejuje-antikvariate,
  • aplankyti dvaro sodybą kartu su gidu, pasivaikščiojant parke klausant gido pasakojimo apie dvarą ir jo istoriją bei apsilankant etnografiniame buities muziejuje,
  • aplankyti dvaro sodybą kartu su gidu, pasivaikščiojant parke klausant gido pasakojimo apie dvarą ir jo istoriją bei apsilankant ponų name ir oficinoje įsikūrusiame senovinių baldų muziejuje-antikvariate, o taip pat apsilankant etnografiniame buities muziejuje.

Apsilankymas Biržuvėnų dvare bus ypatingai maloniai praleistas laikas nuostabioje istorinėje vietovėje!

PAPILDOMOS PASLAUGOS

Užsakant ekskursiją galime pasirūpinti transportu nuvykimui iki dvaro sodybos. Šios paslaugos kaina priklauso nuo ekskursijos dalyvių skaičiaus ir derinama iš anksto. 

Su ekskursija galima užsakyti papildomų paslaugų, puikiai tinkančių su šia ekskursija: