TELŠIAI

Telšiai – ypatingas miestas, kuriame susipina istorija, architektūra, mokslas, menas, religija, gamta, skonis, pojūčiai, emocijos... 

Toks nedidelis miestas, o tiek daug jame visko: vyskupijos centras su buvusiu Bernardinų vienuolynu, o šią dieną aukštoji mokykla vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarija; vienintele Lietuvoje dviejų aukštų Šv. Antano Paduviečio katedra; Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia; unikalia kubizmo architektūros Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkve; buvusios žydų rabinų aukštosios mokyklos Telšių Ješiva pastatai; nemažai išlikusių istorizmo stiliaus pastatų, sumūrytų iš netinkuotų raudonų plytų... O kur dar Žemaitijos kaimo trobesius eksponuojantis Žemaitijos kaimo muziejus; Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakultetas; 3000 žiūrovų talpinantis Telšių miesto įvairios paskirties centrinis stadionas su futbolo aikšte; didžioji Žemaičių siena su ypatingos meninės ir istorinės vertės metalo kalvystės dirbiniais; įspūdingas paminklas Durbės mūšiui; kas valandą vis kita melodija pasitinkantis 23 varpų karilionas; vienintelis Lietuvoje miesto centre esanti amfiteatras; įvairiaspalvis Masčio ežero fontanas; nuostabi Masčio ežero pakrantė su joje nusidriekusiu dviratininkų ir pėsčiųjų taku; nesuskaičiuojama daugybė mažosios architektūros skulptūrų; miesto simbolis Meška su begale mažųjų Meškiukų ir dar daug daug visokio grožio, kurį verta pamatyti tik savo akimis. 

Kaip sako liaudies išmintis, kad geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirst. Tad kviečiame Jus atvykti į Telšius – miestą ant septynių kalvų!

Telšiai iš paukščio skrydžio