PAŽINTINĖ EKSKURSIJA                                            "ISTORINIU-KULTŪRINIU ATMINTIES KELIU: SEDA-ŽEMAIČIŲ KALVARIJA“

Ekskursijos aprašymas

Vienos dienos ekskursija, aplankant Šiaurės Žemaitijos miestelius: Sedą ir Žemaičių Kalvariją.

Ekskursija prasideda nuo Sedos. Čia ekskursijos dalyviai aplankys Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią - puošniojo medinio baroko sakralinį objektą. Susipažins su Sedoje ir jos apylinkėse gyvenusia bajorų Gadonų giminės istorija. Lietuvoje ši mažai žinoma Žemaitijos didikų Gadonų giminė gyveno Žemaitijoje XVI-XIX a. Šios giminės atstovai savo švietėjiška ir profesine veikla daug nusipelnė Žemaitijai. Nors Gadonai buvo vokiškos kilmės, rašė lenkiškai, tačiau save laikė tikrais Žemaitijos patriotais. Dėl dalyvavimo 1830-1831 m. ir 1863 m. sukilimuose nemažai Gadonų giminės atstovų buvo ištremti arba priversti emigruoti į Vakarų Europą ir nebegalėjo grįžti į gimtąją Žemaitiją, nors apie tai svajojo visą emigracijoje pragyventą laiką.

Žemaičių Kalvarijoje ekskursijos dalyviai aplankys Šv. Mergelės Marijos Apsilankymo mažąją baziliką - pagrindinę Žemaičių vyskupijos šventovę, Kryžiaus kelio stotis. Praeis žymaus, anksti žuvusio Lietuvos rašytojo Vytauto Mačernio gyvenimo pėdsakais. Čia ekskursijos dalyviai išgirs jo trumpo gyvenimo istoriją. 

SU ŠIUO PASIŪLYMU JŪSŲ LAUKIA

  • Ekskursija su charizmatišku gidu

Į EKSKURSIJOS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA

  • Transportas (autobusas)
  • Pietūs kavinėje

PAPILDOMOS PASLAUGOS

Užsakant ekskursiją, pasirūpiname transportu ir pietumis kavinėje. Šių paslaugų kaina priklauso nuo ekskursijos dalyvių skaičiaus ir derinama iš anksto.

APIE EKSKURSIJĄ

Vieta: Seda, Žemaičių Kalvarija                Trukmė: apie 6 val.                           Kaina: 120 Eur grupei (be transporto ir maitinimo paslaugų)                            Dalyvių skaičius: iki 30 asmenų Maršruto ilgis: apie 60 km                Kalba: lietuvių, žemaičių, rusų, vokiečių  Sezoniškumas: visus metus   

Teirautis dėl ekskursijos užsakymo telefonu +370 682 22194 arba patekite paklausimą el. paštu: