EDUKACIJA „ORNAMENTUOTŲ PAKABUKŲ DIRBTUVĖS“

APIE EDUKACIJĄ

Vieta: Telšiai, Telšių rajonas
Trukmė: apie 1 val.                        
Kaina: nuo 55 Eur grupei
Dalyvių skaičius: nuo 2 iki 6 asmenų   
Kalba: lietuvių, anglų  

Sezoniškumas: visais metų laikais

EDUKACIJOJE JŪSŲ LAUKIA

  • Pažintis su baltiškais ornamentais, metalo ornamentavimo kaltukais technologija
  • Priemonės, reikalingos pakabuko pasigaminimui
  • Profesionalios juvelyrės pagalba
  • Pasigamintas pakabukas sau ar dovanai

Teirautis dėl edukacijos užsakymo telefonu +370 682 22194 arba patekite paklausimą el. paštu:

ATSILIEPIMAI

Jūratė Pivariūnienė

"Sveiki, spalio 18 d. Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazistai turėjo įdomią, turiningą, kūrybišką išvyką į Telšius. Čia jie pasitikrino istorijos žinias ekskursijoje po Telšius. Dalyvavo 3 įdomiose edukacijose, kuriose turėjo galimybę patirti kūrybos laisvę kaldami žalvarį, piešdami ant stiklo, dirbdami su derva. Edukatoriai nuoširdžiai dalinosi savo kūrybinio darbo subtilybėmis. Laikas prabėgo, kaip akimirka. Gimnazistai ir kuratorė likome labai patenkinti kūrybos rezultatu. Ačiū už suteiktą galimybę kūrybiškumui lietis laisvai. 

Ketvirtokai ir jų kuratorė Jūratė."

EDUKACIJOS APRAŠYMAS

Edukacijos "Ornamentuotų pakabukų dirbtuvės" metu, padedami profesionalios juvelyrės, patys susikursite metalo pakabukus, puoštus baltiškais raštais ar savo personalizuotu tekstu. 

Nuo senų laikų žmonės drabužius, papuošalus, namų apyvokos ir kitus daiktus puošė įvairiais ornamentais - tai yra vienas iš elementų, per kurį žmogus išreiškia savo grožio pajautimą. Dažnai ornamentais puošti daiktai turėjo ne tik puošiamąją, bet ir magiškąją ar apeiginę funkciją. Ornamentais puoštuose objektuose galime atpažinti krašto, meno, mados istoriją.

Edukacijos "Ornamentuotų pakabukų dirbtuvės" pradžioje susipažinsite su baltiškų ornamentų ir jų reikšmių pavyzdžiais, metalo ornamentavimo kaltukais technologija, įrankiais, kurie bus naudojami ornamentų padarymui. Išsirinkę metalo (žalvario, vario ar melcheoro) ruošinius, pasiruošite juos kalinėjimui - iš pateiktų pavyzdinių ornamentų ir jų reikšmių aprašymo išsirinksite sau labiausiai patikusį, kurį norėsite perkelti ant savo pakabuko. Na, o jei tinkančio neišsirinksite - įsijungsite savo vaizduotę ir sukursite individualų ornamentą savo papuošalui ant popieriaus lapo.

Tada, pasinaudojant esamomis priemonėmis, pereisite prie pačio pakabuko ornamentavimo – ornamento kalinėjimo. Iškalinėtą pakabuką oksiduosite ir poliruosite. Paruoštą pakabuką įversite ant specialios virvelės ir išmoksite surišti slankiojantį mazgą. Pakabuko gamyba baigta ir jis jau paruoštas nešiojimui ar dovanojimui!

Kiekvienas edukacijos dalyvis užsiėmimo metu galės pasigaminti 1-2 pakabukus.

Edukacija puikiai tinka tiek vaikams, tiek jaunimui, tiek suaugusiems. Tai nuostabus laikas, skatinantis asmeninį kūrybiškumą!

Edukacija šaltuoju metų laiku vykdoma patalpoje, o šiltuoju metų laiku ji gali būti organizuojama ir gamtoje kur nors prie ežero ar pievoje. 

PAPILDOMOS PASLAUGOS

Užsakant edukaciją, galima įsigyti papildomų paslaugų, puikiai tinkančių su šia edukacija: