GRAŽINOS SODYBA

Važiuojant pietryčių kryptimi link Luokės, maždaug 14 km nuo Telšių, dešinėje kelio pusėje, Pakapių kaimo pašonėje, nepaprasto gamtos grožio apsuptyje įsikūrusi Gražinos sodyba. Tai kaimo turizmo sodyba be aliuzijų į prabangą, bet su miesto patogumais. Čia žydi pievos ir jose ganosi baltasis ponis, pamiškė kvepia žemuogėmis, tvenkinyje krykštauja antys, kvepia ką tik nuskintas agurkas su medumi...

Apsistojus Gražinos sodybos svečių name, nuostabu rytą pasitikti maudynėmis gaiviame vandenyje šalia esančiame tvenkinyje su baltuoju moliu. Pasistiprinus sočiais pusryčiais, galima ramiai ilsėtis su knyga sodybos hamakų beržynėlyje arba leistis į pasivaikščiojimą sodybos miško rekreacinį parką. Čia galima rasti lapės ir barsuko olą, bebrų užtvanką, juodąjį gandrą, pilkąsias gerves, šerno guolį ir briedžio pėdas smėlyje. Parkas ištisus metus stebina savo gamtovaizdžiu: atodangomis, dviejų kilometrų ilgio pasivaikščiojimo takais, pusantro kilometro ilgio mediniais laiptais, šaltiniu, koplyčia, medžio dirbiniais. Čia įrengtos poilsio zonos su ugniakurais, mediniai atrakcionai vaikams, pavėsinės. Aplink Gražinos sodybą yra devynios šventvietės - ant parke esančio Baro kalno, spragsint nakties laužo liepsnai, įdomu klausyti sodybos šeimininkės Gražinos pasakojimų apie jas. 

Sodybos svečių name įrengtoje jaukioje pirtyje galima smagiai praleisti laiką šeimos, draugų kompanijoje, sušilti ir atsipalaiduoti nuo įtampos. Šalia pirties esančioje nedidelėje salėje su židiniu galima smagiai pavakaroti ar jaukiai švęsti asmeninę šventę. Jūsų pageidavimu sodybos virtuvės šefai paruoš Jums skanią vakarienę.

Gražinos sodybos svirne esanti kaimiško stiliaus didžioji pobūvių salė puikai tinka švęsti vestuves, krikštynas, jubiliejų, o taip pat organizuoti giminės, draugų, kolegų susitikimą ar kitą renginį. Renginio dalyviai gali apsistoti nakvynei virš salės esančioje patalpoje. Taip pat sodyboje esanti didelė, šventiškai papuošta vasaros pavėsinė yra ideali vieta švęsti šventę lauke šiltuoju metų laiku. Joje sutilps visi šventės dalyviai, muzikantai ir šokėjai.

Žemaitiškų tradicijų ir kulinarinio paveldo puoselėjimas yra neatskiriama sodybos gyvenimo dalis. Čia, atskiru susitarimu, atvykstančioms grupėms organizuojama žemaitiško maisto gaminimo edukacija ar degustacija.

Na, o pasiilgusiems aktyvaus laisvalaikio, sodybos parke organizuojamas aktyvus, pilnas įtampos ir budrumo žaidimas - dažasvydis. Juo visais metų laikais gali mėgautis įvairaus amžiaus žmonės. Po triukšmingo dažasvydžio žaidimo Jūsų pageidavimu paruošime Jums skanią "Karių" vakarienę.

Pailsėjus sodyboje, pasivaikščiojus parke, galima pasidairyti ir tolėliau: aplankyti meno kūriniais garsėjantį Telšių miestą ir jo apylinkes: netoliese esančias senąsias bažnyčias, piliakalnius ir kitus lankytinus objektus, kur Jus mielai palydės sodybos šeimininkai.

Paslaugos

Didžiosios salės nuoma

Svirne esanti kaimiško stiliaus salė su molinių degtų plytų grindimis - tai puiki vieta Jūsų vestuvėms, jubiliejui, giminės susitikimui ar kitai asmeninei šventei, o taip pat draugų, kolegų susitikimams, kitiems renginiams. Salėje talpinama iki 100 asmenų. Virš salės esančioje patalpoje gali nakvynei apsistoti iki 30 renginio dalyvių.

Mažosios salės nuoma

Mažoji salė su virtuve, kurioje yra visa reikalinga buitinė technika, puikiai tiks Jūsų nedideliai, iki 20 asmenų, asmeninei šventei ar kitam renginiui. Salė taip pat tinka maloniam pasibuvimui su draugais po pirties, kuri yra šalia salės.

Vasaros pavėsinės nuoma

Pavėsinė - ideali vieta šiltuoju metų laiku švęsti šventę lauke. Didelė, šventiškai papuošta pavėsinė su lauko židiniu, kuri talpina iki 100 šventės dalyvių, muzikantus, šokėjus ir visus besilinksminančius.

Apgyvendinimas

Sodybos svečių namas - nuostabi vieta ieškantiems ramybės natūralios gamtos apsuptyje. Nuošaliau stovinčiame išlaikytos senosios architektūros svečių name maloniai priimami pavieniai svečiai, norintys pailsėti sodyboje. Čia yra 2  dviviečiai kambariai, 1 keturvietis ir 1 vienvietis kambariai, virtuvė su visa reikalinga buitine technika.  

Pirtis

Sodyboje įrengta jauki, vienu metu iki 6 asmenų talpinanti pirtis - tai vieta, kurioje galima smagiai praleisti laiką draugų kompanijoje, sušildyti kūną vėsiais vakarais, atsipalaiduoti nuo įtampos ir mėgautis garo malonumais. O šalia pirties esančioje nedidelėje salėje su židiniu galima smagiai pavakaroti ar jaukiai švęsti asmeninę šventę. 

Parkas

Šalia sodybos yra 14 ha rekreacinis parkas su 2 km ilgio pasivaikščiojimo takais ir 115 m laiptų. Parkas pilnas švaraus oro, spalvų, kvapų, garsų ir ramybės. Gydantis parkas - taip jį galima pavadinti. Jame, tam tikrose vietose, galima pasidaryti pikniką. Visi sodybos svečiai laukiami jame.

Žemaitiškų patiekalų edukacija ir degustacija

Domitės žemaitiško maisto gaminimo subtilybėmis? Dalyvaukite pasirinkto žemaitiško patiekalo gaminimo edukacijoje! Norite paragauti tradicinių žemaitiškų patiekalų? Išbandykite juos degustacijoje! Tai įdomi ir abejingų nepaliekanti patirtis.

Renginiai

Sodyboje organizuojami įvairaus masto ir turinio renginiai: šventės, kolektyvų suvažiavimai, sporto varžybos, bendruomenių susiėjimai, įvairios stovyklos suaugusiems bei vaikams ir panašiai. Čia vieta, kur garantuojamas Jūsų renginio privatumas. 

Dažasvydis

Sodybos parke organizuojamas dažasvydis - tai aktyvus, pilnas įtampos ir budrumo žaidimas, kuriuo visais metų laikais gali mėgautis įvairaus amžiaus žmonės. 

Ieškote ypatingos kaimiškos vietos Jūsų šventei? O gal poilsio kūnui ir sielai? Aktyvaus laisvalaikio? Norite pasmaguriauti žemaitiškų valgių? Mes pasiruošę Jums padėti! Susisiekime ir mes Jums tai suorganizuosime!

Susipažinkime

Sveiki. Esu Gražina, Gražinos sodyba savininkė. Kaimo sodybos veiklą pradėjau prieš 20 metų. Per tą laiką užaugo medžiai ir vaikai. Šiandien su manimi darbuojasi sūnus su šeima. Mūsų darni komanda čia puoselėja žemaitišką kulinarinį paveldą, vedantį į mamų ir senelių virtuvę. Ten kvapai ir skoniai menantys mūsų vaikystę. Sodyboje stengiamės išlaikyti senolių paliktas vertybes, saugoti tradicijas, rūpintis ekologija. Taip, Jūs neapsirikote, mes renkamės lėtojo turizmo kelią. 

Tad kviečiu atvykti į sodybą ir sustoti... pajusti... pamatyti... paragauti... lėtai...

Atsiliepimai

Džiaugiamės mūsų lankytojų nuoširdžiais atsiliepimais, kuriais norime su Jumis pasidalinti. Tai uždega mus dar labiau stengtis dėl Jūsų!

Jolanta Jokimčiūtė Mažrimė

„Paskanavom, privalgėm nerealių žemaitiškų patiekalų. Ačiū šeimininkei, kuri noriai pasidalino savo receptais. Rekomenduoju aplankyti."

Laura Juodelytė

„Jauki aplinka+malonus aptarnavimas+supažindinimas su tradiciniais žemaičių patiekalais=Gražinos sodyba.“

Vaidas Berneckis

„Viskas buvo paruošta taip, kaip norėjome. Labai skanus maistas, puiki vieta, viskas tiesiog puiku!!! Dėkojame Jums labai.“

Albinas Narmontas

„Viskas buvo labai labai nuostabu, o jūs ir tokiais būsit visados.“

Nuotraukų galerija

KONTAKTAI

Gražinos sodyba
Pakapių k. 1, Telšių r. 
Mob. +370 672 38336