KONTĖNA

Daugiau kaip dešimtmetį veikianti šeimos įmonėlė „Kontėna“ užgimė iš noro gaminti tai, kas buvo svarbu mūsų senoliams – sveikus, maistingus, skanius maisto produktus, išlaikant senąsias gaminimo technologijas bei autentišką receptūrą. Viskas prasidėjo nuo naminės giros. Ji gaminama nenaudojant konservantų, saldiklių ir kitų sintetinių priedų. Vėliau sekė iš naminių tradicinių žaliavų kepamas šakotis, tada pagal senovinę technologiją sukamas kastinys, ekologiškų obuolių sūris ir kiti produktai. Mes vis plečiame savo gaminių asortimentą ir tikimės, kad Jūs juos pamėgsite.

UAB „Kontėna“ pagrindiniai gaminiai oficialiai pripažinti Tautinio paveldo produktais. Džiaugiamės galėdami Jums pasiūlyti savo gaminius, kurių autentiškos gaminimo tradicijos siekia 100 metų! 

Tautinis paveldo produktas

Šakotis, naminė gira, kastinis su česnaku, kastinis su žalumynais, morkų cukierkos - UAB "Kontėna" gamybos produktai, kuriems suteiktas "Tautinis paveldo produktas" sertifikatas. Toks sertifikatas suteikiamas tik tiems produktams, kurių kokybiniai ypatumai atitinka Lietuvos etninės kultūros tradicijas. Šie UAB "Kontėna" produktai gaminami iš tradicinių žaliavų, naudojant rankų darbą ir kitas senąsias arba jas atitinkančias naujas technologijas, pagal išsaugotą autentišką receptūrą. 

Paslaugos

 Šakočio kepimo  edukacija

Patirkite džiaugsmą ne tik žiūrėdami, bet ir patys tikros ugnies liepsnoje kepdami lietuvišką tradicinį šakotį! Tai nuostabus laiko praleidimas su artimaisiais ir savo žinių papildymas apie Lietuvos tautinio paveldo produktą. Išsikeptas šakotis priklausys Jums!

Kastinio sukimo edukacija

Norite sužinoti šio žemaitiško maisto gaminimo subtilybes? Dalyvaukite kastinio sukimo edukacijoje ir sužinosite apie kastinį viską! Jos metu ne tik stebėsite, bet ir patys savomis rankomis susuksite tikrą žemaitišką kastinį. Jį čia pat galėsite paragauti su karštomis bulvėmis, o kas liks –  pasiimsite lauktuvėms.

Žemaitiškų patiekalų degustacija

Buvai Žemaitijoje, bet neparagavai čia gaminamų tradicinių žemaitiškų patiekalų? Tada galima sakyti, kad Žemaitijoje nebuvai... Cibulynė, kanapynė, raugintų kopūstų sriuba,  vėdarai ir daug kitų įvairaus skonio patiekalų nepaliks nei vieno abejingo!

Norite išbandyti šakočio kepimą arba kastinio sukimą savomis rankomis? O gal pasmaguriauti žemaitiškų valgių? Užsisakykite, išbandykite ir patirkite gerų emocijų!

Kiti gaminiai

Šakotis

Šakotis - stalo karalius! Ypatingos išvaizdos ir neapsakomai gardaus skonio konditerijos gaminys, be kurio neapsieina jokia šventė. Šakotis gaminamas tik iš natūralių produktų ir su meile.  

Kastinys

Autentiškas, senovės žemaičių patiekalas kastinys, kuris yra gaminamas iš grietinės, rūgpienio ir sviesto su prieskoniais. Valgant su karštom bulvėm, paskanintomis kepintomis bei trintomis kanapių sėklomis, kastinys tiesiog tirpsta burnoje.

Naminė gira

Saldžiai gaivaus skonio, kvepinti skrudinta namine duona – pati skaniausia Žarėnų naminė gira. Tai gyvas, natūralus, tautinio paveldo produktas.  

Morkų cukierkos

Tai gintaro gabaliukus primenantys citrusinių vaisių skonio saldainiukai. Cukierkos gaminamos iš morkų ir kitų natūralių produktų.

Natūralus bičių medus

Žalių pievų lankose surinktas natūralus Žemaitiškas bičių medusbičių duonelė, bičių pikis – tai produktai išsiskiriantys maistingumu bei natūralumu. Jų gamyboje nenaudojami konservantai, saldikliai ir kiti sintetiniai maisto priedai bei genetiškai modifikuoti organizmai.

Kiti rankų darbo skanėstai

Obuolių ir kitų skonių vaisiniai sūriai, „Danutės“ pyragas, gurmanų sausainėliai su rausvaisiais pipirais, obuoliniai saldainiai, meduoliai ir kiti rankų darbo skanėstai.

Susipažinkime

Sveiki. Esu Sandra, šeimos įmonėlės – pavadinimu „Kontėna“, įkūrėja. Pagal žemaičių žodyną „kontėna“ reiškia soti, patenkinta, laiminga. Svajonėse dažnai sugrįžtam į vaikystės kaimą pas mylinčią bobutę, kuri buvo gera gaspadinė. Jos ruošiamas maistas buvo toks skanus, kad net pirštelius aplaižydavom. Todėl mano ir mano šeimos svajonė buvo gaminti ir pasiūlyti vartotojui tai, ką anksčiau mokėjo kiekvienų Žemaitijos namų šeimininkė, ir ko, deja, nebemokame mes ir mūsų vaikai.

Vo kitap da pasakysu: esam žemaitę nuo vystykla. Vo žmuones da šnek, ka nebloga išen kept šakuotius, sukt kastinį, vo i gira ugulnę skani. Galit pas mus užsukt, pakaštavuot, y patys paprobavot pasigaminti. Visų laukam svetiūs!

Atsiliepimai

Džiaugiamės mūsų pirkėjų nuoširdžiais atsiliepimais, kuriais norime su Jumis pasidalinti. Tai skatina mus dar labiau stengtis dėl Jūsų!

Janina Urbikiene

"Geriausi Lietuvoje šakočiai!"

Eugenija

"Geriausias šakotis, kokį teko ragauti!."

Elvyra Vasiliauskienė

„Labai skanūs saldainiukai, kiekviena močiutė turėtų laikyti rankinuke maišelį, tai puikus skanumynas anūkėliams.“

Nuotraukų galerija

KONTAKTAI

Kontėna, UAB
Parduotuvė-šakočių kepyklėlė: Respublikos g. 27, Telšiai 
Mob. +370 648 90088
www.kontena.lt