Asociacijos „Telšių turizmo klasteris“ 2-jų metų veiklos gimtadienis: šventė, kurioje spinduliavo gera nuotaika

05/31/2021

2019 m. gegužės 29 d. Telšiuose įkurta asociacija "Telšių turizmo klasteris" šiemet jau šventė antrąjį veiklos gimtadienį. Pažymėti šią progą asociacijos nariai susirinko neformalioje aplinkoje, vieno iš narių nuostabaus grožio gamtos apsuptyje ant Virvytės upės kranto išpuoselėtoje sodyboje "Angelų malūnas". 

Yra sakoma, kad šventė prasideda širdyje, o šventinę nuotaiką sukurti padeda geras nusiteikimas. Jo kaip tik šiame gimtadienyje ir netrūko. Visi šventės dalyviai džiaugėsi pagaliau galėdami gyvai susiburti draugėn, pasišnekučiuoti, pailsėti nuo kasdienių darbų. Gimtadienio proga lyg tyčia užsakytas nuostabus saulėtas oras papildė į šventę susirinkusiųjų gerą nuotaiką. Malonus sodybos šeimininkų priėmimas sukūrė atpalaiduojančią atmosferą, tad visi džiaugėsi nuostabia diena.

Asociacijos valdybos pirmininkas Ričardas Rasiukas ir vadovas Romualdas Kačerauskas pasveikino visus susirinkusius su šia gražia švente. Jie taip pat visiems pristatė naują asociacijos narę Virginiją Dirvonskienę, kurios vedama edukacija "Lino kelias - nuo sėklos iki raštuoto audeklo" papildė asociacijos edukacijų sąrašą.

O kokia šventė be skanaus maisto?

Bepigu švęsti, kai asociacijos narių tarpe yra net keletas profesionalių maisto gamintojų - nuo tradicinio žemaitiško iki egzotiško iš varlių kojelių ir austrių! Tad šeimyninio restorano "Šatrijos legenda" savininkai Gabrielė ir Vaidas mielai sutiko paruošti šventės vaišes ir palepinti šventės dalyvius savo firminiais burgeriais su plėšyta kiauliena bei Caleslaw salotomis, o taip pat įvairaus paslaptingo skonio vieno kąsnio sumuštinukais. Atspėsiančio jų sudėties visus ingredientus laukė prizas. Deja, nei vienas iš šventės dalyvių to nesugebėjo padaryti, tad, sutikdama patenkinti visų smalsumą, Gabrielė pasidalino paslaptinguoju jų receptu.

Šventės vaišių stalą papildė UAB "Kontėna" šviežias, tautinio paveldo šakotis ir kitų šventės dalyvių suneštinės vaišės. MB "Tikslius" šventės dalyviams padovanojo  neapsakomai nuostabaus skonio "Šatrijos legenda" MB keptą tortą. Ir žinoma buvo pakeltos tradicinės šampano taurės šios šventės proga.

Turininga gimtadienio programa

Sodybos "Angelų malūnas" savininkas Ričardas pakvietė šventės dalyvius pasivaikščioti po sodybos mišką - akmenų ir medžių karalystę. Čia jie aplankė 300 metų senumo septynių kamienų ąžuolą, akmenų labirintą, stebuklingąjį akmenį ir daug kitų įdomių dalykų.

Na, o kad pasitikrinti, kaip asociacijos nariai pasiruošę dirbti drauge, buvo surengtos komandinės estafečių rungtynės. Visi, tiek jaunesni, tiek vyresni, aktyviai, padėdami savo komandos nariams, varžėsi dėl komandos nugalėtojos vardo. Pakili ir azartiška nuotaika užvaldė visus. Deja, pirma vieta yra tik viena. Nežiūrint to, visi buvo apdovanoti medaliais ir paguodos prizais.

Veiklos metus beskaičiuojant

Galima pasakyti, kad du veiklos metai - tai labai mažai. Tačiau šių dienų kontekste, kai turizmo sektorius buvo sukaustytas pandemijos suvaržymų ir nežinia dėl ateities perspektyvų nedavė ramybės turizmo ir su juo susijusią veiklą vykdantiems verslo atstovams, dvejus asociacijos veiklos metus galima laikyti kaip laimėjimą šiame nestabilumo laikotarpyje. Tik asociacijos narių pozityvumas, kantrybė ir tikėjimas, kad kartu galima nuveikti daugiau, leido šiandien švęsti šį gimtadienį. Ir gal būt kai kada svarbiausia yra ne tik tikėtina iš to gauti finansinė nauda, bet buvimas bendruomenėje kartu su kitais, toje pačioje srityje veikiančiais kolegomis, bendradarbiavimas ir pagalba vienas kitam motyvuoja ir toliau tęsti asociacijos veiklą.

Asociacijos įkūrimo istorija

Asociacijos "Telšių turizmo klasteris" įkūrimą ir jos veiklos vystymo pradžią galima prilyginti startuoliui, kuris pradeda savo veiklą tuščiomis kišenėmis, teturėdamas tik savo tikslus ir iniciatyvą. Tapti asociacijos steigėjais ir nariais buvo kviečiami visi Telšių rajono tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, veikiantys turizmo ar su turizmu susijusiose srityse. Tačiau tik labai maža jų dalis patikėjo galint kažką bendro sukurti. Gal būt tam įtakos turėjo negatyvūs veiksniai iš dalyvavimo kitose bendruomeninėse organizacijose, gal nematymas šios organizacijos perspektyvos, o gal apskritai nenoras jungtis į bendruomenes. Tačiau patikėjusieji šia turizmo asociacijos veiklos idėja ir įregistravę naują organizaciją, tvirtai žengė savo išsikelto tikslo link. Nors kartais tai nėra lengva, tačiau asociacijos nariai vienas kitą padrąsindami ir toliau nenuleisdami rankų siekia savo užsibrėžto tikslo. Išsigryninus savo veiklos kryptis, susikūrus darbo įrankius, pasitelkus narių pagarbą, toleranciją ir supratingumą vienas kito atžvilgiu, asociacijos veikla po truputį įsibėgėja ir sulaukia pripažinimo tarp Lietuvoje mėgstančių keliauti žmonių.

Asociacija nėra uždaras klubas, bet yra atvira visiems - tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims, norintiems kartu dirbti ir garsinti Žemaitiją bei jos sostinę Telšius. Todėl esame atviri norintiems jungiantis prie asociacijos partnerystės pagrindais arba į asociaciją narystės pagrindais.

Ir žinoma, kaip gi be padėkos

Šios gražios šventės proga visų asociacijos narių vardu norime padėkoti Telšių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjai Eglei Tarvainytei už iniciatyvą ir indėlį į turizmo klasterio steigimo Telšiuose organizavimą. Taip pat Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiajai specialistei Neringai Urbonienei už nuolatinę pagalbą ir palaikymą. Didelė padėka tuometinei VšĮ "Telšių apskrities verslo inkubatorius" direktorei Jolantai Norvaišienei už visapusišką paramą asociacijai "Telšių turizmo klasteris", be kurios, tikriausia, nebūtų buvusi įsteigta ši asociacija. Taip pat didelė padėka Romualdui Kačerauskui, kuris, matydamas šios organizacijos potencialą ir galimybes, prisiėmė jos steigimo ir valdymo atsakomybę į savo rankas, ir tai sėkmingai daro iki šios dienos. Ir žinoma didelis ačiū sodybos „Angelų malūnas“ savininkui ir valdybos pirmininkui Ričardui Rasiukui už asociacijos narių sutelkimą bendrai veiklai ir pakvietimą į savo nuostabią sodybą švęsti asociacijos gimtadienį. O visiems asociacijos nariams dėkui, kad jie yra aktyvūs ir nori kurti drauge.

Ko palinkėtume asociacijai gimtadienio proga?

Nepaisant praėjusių sunkių metų, linkime asociacijai "Telšių turizmo klasteris" ir visiems jos nariams į ateitį žvelgti optimistiškai, kantrybės siekiant užsibrėžtų tikslų, sugebėjimo prisitaikyti esančiose aplinkybėse ir tinkamų sprendimų, atnešančių ilgalaikę sėkmę!