„Atostogos Lietuvoje“: Telšių turizmo klasteris

04/11/2023

Šių metų balandžio 21 – 23 dienomis Kauno Žalgirio arenoje įvyks didžiausia poilsio, laisvalaikio ir kelionių po Lietuvą paroda "Atostogos Lietuvoje". Tęsiame straipsnių ciklą, pristatantį parodos dalyvius, kurie kviečia atvykti susipažinti ir išbandyti tai, ką turi pasiūlyti Lietuva.

Telšių turizmo klasteris:

Trumpai, keliais sakiniais pristatykite savo veiklą. Ką siūlote keliautojui, turistui?

Telšių turizmo klasteris – tai asociacija, į kurią susibūrė 16 Telšių krašto privačių verslų ir įstaigų, veikiančių turizmo ar su juo susijusiose srityse. Tai nėra savivaldybės turizmo informacijos centras ar jo pagrindu sukurta organizacija. Didžioji dauguma asociacijos narių yra privatūs verslininkai ir dirba šiam verslo tipui būdingais lankstumo principais.

Telšių turizmo klasterio tikslas yra vienyti jo narius ir teikti į Telšių kraštą atvykstantiems svečiams kokybiškas kompleksines pažintinio, pramoginio, kultūrinio, meninio, kulinarinio, sportinio bei poilsinio turizmo paslaugas. Tai gali būti pavienės paslaugos arba jų rinkiniai, vienos ar kelių dienų viešnagės programos šeimai, draugų, moksleivių grupėms, įvairiems kolektyvams pagal jų poreikius ir pageidavimus. Be to, tai gali būti ne šiaip viešnagė šiame krašte, bet ir organizuojami mokymai kolektyvui, verslo kelionė, privatus gimtadienio renginys su išvyka į Žemaitijos sostinę, draugų susitikimas ar staigmena artimam žmogui.

Dirbdami kartu siekiame, kad norintys aplankyti Telšius ir kitas įdomias Žemaitijos vietas, negaištų savo brangaus laiko kelionės planavimui, informacijos apie lankytinus objektus rinkimui, skambučiams užsakant atskiras paslaugas, laiko tarp paslaugų derinimui ir kitiems organizaciniams reikalams. Visus išvykos rūpesčius vienu telefono skambučiu galima patikėti Telšių turizmo klasteriui. Klasteris pasirūpins Jūsų turininga, įdomia ir gerai suplanuota kelione nuo Labas iki Sudie!

Savo svečiams sudarome individualius viešnagės Telšių krašte programų pasiūlymus. Sudarydami juos įsiklausome į atvykstančiųjų pageidavimus, poreikius, atsižvelgiame į grupės dydį, apsilankymo tikslus ir pan.

Klasterio narių teikiamų paslaugų pasirinkimas viešnagės programai sudaryti yra platus: galima susipažinti su Telšiais dalyvaujant pasirinktoje vienoje ar keliose teminėse ekskursijose, sudalyvauti vietos profesionalių menininkų ir tautodailininkų vedamose edukacijose, paragauti žemaitiškų ir kitokių valgių, pasiklausyti žemaitiško folkloro meistrų atliekamų dainų bei smagiai patrepsėti žemaitiško šokio ritmu, aplankyti vandens malūno ir kitų muziejų ekspozicijas.

O gal yra noras sudalyvauti vietinių vyndarių gaminamo naminio vyno ar midaus degustacijoje klausantis gyvos muzikos? Žinoma į programą galima įtraukti apsilankymą tuo metu Telšiuose vykstančiuose kultūriniuose renginiuose, o taip pat ekskursijas su gidu ir kitose gražiose bei istorinėse Žemaitijos vietovėse: buvusiame Žemaičių vyskupijos centre Varniuose, didikų Gorskių rezidencijose Džiuginėnuose bei Biržuvėnuose, Tado Blindos gimtinėje Luokėje, Plateliuose, Žemaičių Kalvarijoje, Šatrijos ir kituose piliakalniuose, Germanto ir Ilgės ežero pažintiniuose takuose ir pan.

Jeigu tai šiltasis metų laikas – galima paplaukioti laiveliu Masčio ežere, baidarėmis Virvytės upe, pažaisti dažasvydį privačiame parke. Dienos įspūdžius galima pratęsti mėgaujantis karštos pirties malonumais su pasirinkta pirtininko pravedama programa. Ir žinoma, nebūtina skubėti namo – galima likti nakvoti sodyboje ar viešbutyje, arba papoilsiauti čia ilgesnį laiką.

Kaip ketinate pristatyti save lankytojams balandžio 21-23 d. vyksiančioje parodoje "Atostogos Lietuvoje"?

Telšių turizmo klasteris parodoje "Atostogauk Lietuvoje 2023" turės atskirą stendą, kuriame pristatys savo veiklą. Visas tris dienas stende vyks veiksmas – čia parodos lankytojai galės padegustuoti skanių žemaitiško paveldo produktų ir gėrimų, sudalyvauti įdomiose edukacijose, pasimėgauti masažo malonumais, pasidomėti apie Žemaitijos ir Telšių istoriją, išgirsti žemaitiškos kalbos ir dainų, įsigyti lauktuvių į namus.

Visas tris parodos dienas Telšių turizmo klasterį atstovaus klasterio vadovas Romualdas ir kelionių organizatoriaus MB "Tikslius" komercijos direktorė Aušra, kurie supažindins parodos lankytojus su Telšių turizmo klasterio veikla, teikiamomis paslaugomis, formuojamais ir parduodamais paslaugų rinkiniais, kvies apsilankyti Žemaitijos sostinėje.

Balandžio 21 dieną stendo svečiai galės padiskutuoti Žemaitijos istorijos temomis su žemaitiškai kalbančiu Telšių krašto gidu, istoriku Vaclovu. Parodos lankytojai galės stebėti UAB "Kontėna" savininkės Sandros žemaitiško kastinio sukimo procesą ir čia pat vietoje padegustuoti ką tik susukto kastinio, o taip pat paragauti tautinio paveldo produkto – naminės giros. Besidomintys įvairių menų ir verslų vystymo galimybėmis Telšiuose galės pabendrauti su Telšių menų inkubatoriaus vadove Palma bei Žemaitijos verslo centro vadove Reda. Pirmą ir antrą parodos dienas parodomąjį pirties masažą demonstruos sodybos "Angelų malūnas" profesionalus pirtininkas Ričardas.

Balandžio 22 d. žemaitiškai pasirokoutė, paklausyti žemaitiško folkloro dainų ir išmokti žemaitiškų šokių žingsnelių kvies tautiniais drabužiais apsidariusi žemaitiško folkloro puoselėtoja Diana. Telšių turizmo klasterio stendą aplankę svečiai galės sudalyvauti profesionalios audimo meistrės Virginijos audimo edukacijoje. Žemaitiška kopūstiene su šonine vaišins ir apie kitus žemaitiškus valgius pasakos "Gražinos sodybos" savininkai Gražina ir Mantas.

Balandžio 23 d. lankytojai Telšių turizmo klasterio stende kartu su profesionaliu stiklo meistru Vygantu galės išbandyti savo kūrybinius gebėjimus piešimo ant stiklo edukacijoje. Telšių krašto vyndariai Jolanta ir Egidijus kvies padegustuoti iš savo ūkyje išaugintų vaisių ir uogų pagaminto naminio vyno bei pasidalins jo gamybos subtilybėmis. O UAB "Šatrijos legenda" vadovė Gabrielė stendo svečius vaišins savo ypatingu receptu marinuotomis alyvuogėmis bei kitais užkandukais. Stende taip pat šventinę nuotaiką palaikys folkloro puoselėtoja Diana.

Ar parodos metu kažką pardavinėsite? Ką parodos lankytojai galės įsigyti iš Jūsų?

Parodos metu Telšių turizmo klasterio stendo lankytojai galės užsisakyti patikusią klasterio teikiamą paslaugą arba paslaugų rinkinį apsilankymui Telšių krašte.

Taip pat stende parodos dalyviai galės įsigyti klasteriečių į parodą atsivežtų skanių, gražių ir įdomių dalykų. Pirmą parodos dieną bus galima įsigyti žemaitiško kastinio, naminės giros, įvairių rūšių užtepėlių, morkų cukierkų, karamelizuotų riešutų, obuolių ir morkų sūrio, grybukų. Antrą parodos dieną – lininių rankšluosčių, takelių, pirkinių bei dovanų maišelių, o taip pat kanapynės, kanapių žiedų ir gauromečio arbatos. Trečią dieną bus galima įsigyti į parodą atvežtų išskirtinių, dekoratyvinių dirbinių iš stiklo, o taip pat užsisakyti individualios gamybos stiklo gaminį pas stiklo meistrą. Ir žinoma, galės įsigyti patikusio vyno iš vyndarių ūkio.

Kodėl verta rinktis Jus, pas Jus apsilankyti ir išbandyti Jūsų teikiamas paslaugas? Jūsų stiprybės?

Turizmo paslaugos kiekviename Lietuvos krašte bei pas kiekvieną jų teikėją yra kažkuo panašios, bet kartu ir skirtingos. Būsime neteisūs sakydami, kad Telšių turizmo klasteris yra geriausias savo srityje – žiūrime į save savikritiškai, bet tuo pačiu ir neslepiame savo stiprybių.

Kodėl verta rinktis Telšių turizmo klasterį? Pirma, mūsų moto "Nuo Labas iki Sudie". Visas klasterio teikiamas paslaugas ir jų rinkinius viešnagei Telšių krašte galite įsigyti "iš vienų rankų" – įgalioto klasterio atstovo, Telšių turizmo klasterio nario MB "Tikslius", kuris yra kelionių organizatorius ir turi vietinio bei atvykstamojo kelionių organizatoriaus pažymėjimą. Jo veiklą prižiūri Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Užtenka vieno skambučio aptarti Jūsų viešnagės Telšių krašte planus ir galite pamiršti išvykos organizavimo rūpesčius. Klasterio atstovas, teikdamas pasiūlymus turizmo paslaugoms įsigyti:

  • profesionaliai patars ką verta aplankyti ir pamatyti čia, atsižvelgdamas į grupės sudėtį bei keliavimo patirtį,
  • pakonsultuos, kokios paslaugos geriausiai atitiktų jūsų poreikius ir apsilankymo tikslus pagal disponuojamą biudžetą ir pageidaujamą paslaugų kokybės lygį,
  • suderins tarpusavyje įvairias pasirinktas veiklas ir sudarys viešnagės programą,
  • rezervuos viešnagės programoje numatytas paslaugas.

Antra, savo klientais rūpinamės nuo pat pirmojo kontakto iki pat viešnagės pabaigos, kol pasakoma "Sudie". Tad, įsigiję pavienes paslaugas arba sudarytus jų rinkinius, svečiai įgyja garantiją, kad turizmo paslaugų pardavimo sutartyje numatyti įsipareigojimai bus įvykdyti. Be to, mūsų svečiams viešnagės metu nereikės rūpintis kur ir kaip pasiekti numatytus lankyti objektus, nes mes lydėsime juos visos viešnagės metu. Jiems lieka tik atvažiuoti sutartu laiku, pasimėgauti viešnage ir saugiai sugrįžti namo.

Trečia, klasteris teikia įdomių ir išskirtinių paslaugų, kurių neteikia niekas kitas Žemaitijoje. Visos turizmo paslaugos teikiamos prisilaikant žemaitiško kolorito.

Ketvirta, klasterio nariai yra profesionalūs turizmo paslaugų teikėjai, dirbantys šioje srityje daug metų, suprantantys šio darbo specifiką ir valdantys visas šios veiklos rizikas.

Penkta, klasterio paslaugų pardavimai vyksta teritorijoje kur jos ir teikiamos, todėl operatyviai reaguojame į bet kokius pasikeitimus ar nenumatytas aplinkybes. Klasterį paslaugos teikėju pasirinkę svečiai lieka patenkinti apsilankymu Žemaitijos krašte. Tai rodo jų nuoširdūs atsiliepimai mūsų interneto svetainėje.

www.telsiaiklasteris.lt

https://www.facebook.com/telsiaiklasteris.lt/

https://www.instagram.com/telsiu_turizmo_klasteris/

Iki pasimatymo didžiausioje laisvalaikio ir turizmo parodoje "Atostogos Lietuvoje" balandžio 21 – 23 dienomis Kauno Žalgirio arenoje! 

Parengė: We Love Lithuania

https://welovelithuania.com/atostogos-lietuvoje-telsiu-turizmo-klasteris/