Atvirų durų diena VšĮ „Žemaitijos verslo centras“

03/03/2022

Kalendorinio pavasario pradžioje, kovo 1 dieną, Telšiuose buvęs VšĮ "Telšių apskrities verslo inkubatorius", o dabar nauju pavadinimu pradėsiantis veikti VšĮ "Žemaitijos verslo centras", pakvietė verslininkus, ketinančius kurti savo verslą, valdžios atstovus ir miesto gyventojus į atvirų durų dieną. Toks renginys čia buvo organizuojamas pirmą kartą. Jo metu kiekvienas galėjo apsilankyti VšĮ "Žemaitijos verslo centras" patalpose ir susipažinti su šios įstaigos veikla. Taip pat sužinoti, kokie verslai čia veikia ir kokias paslaugas teikia, gyvai pamatyti kaip jie įsikūrę, pabendrauti ir užmegzti kontaktus su čia veikiančiomis įmonėmis. Ypač svečiuose buvo laukiami čia nereziduojančių įmonių atstovai - juk tai puiki galimybė vienoje vietoje tarp čia veikiančių įmonių rasti verslo partnerį arba reikiamos paslaugos teikėją, o norintiems pradėti verslą - galimybė apsidairyti kur jį galima kurti.

VšĮ "Žemaitijos verslo centras" senuoju pavadinimu veikia jau 24 metus nuo jos įkūrimo 1998 metais. Per šį gana netrumpą veiklos laikotarpį šios įstaigos patalpose įsikūrė ir savo veiklos pradžią pradėjo ne viena dešimtis naujai įsisteigusių įmonių. Tai buvo ir yra palanki vieta naujam verslui steigtis, stiprėti, o pakankamai sustiprėjus - išskleisti sparnus į platesnius vandenis. Šiuo metu čia įsikūrusios 28 įmonės. Jų veiklos spektras platus - pradedant nuo spaudos gaminių maketavimo, turizmo paslaugų teikimo iki įvairių statybos darbų atlikimo bei prabangių baldų gamybos. Dalis įmonių gal ir ne plačiai, bet jau mezga ryšius su užsienio rinkomis.

Nuo praėjusių metų rudens VšĮ "Žemaitijos verslo centras" direktoriaus pareigas pradėjo eiti Reda Raginskienė. Kartu su nauju pavadinimu bus siekiama didinti šios įstaigos patrauklumą ne tik Telšiuose, bet ir visoje Žemaitijoje. Tam pasiekti keliami nauji veiklos tikslai, ieškomi būdai kaip suaktyvinti šios įstaigos veiklą, efektyvi pagalba besikuriančioms ir joje jau veikiančioms įmonėms. Daug minčių ir idėjų šios įstaigos veiklos plėtrai turi naujoji direktorė. Žinoma, viskam įgyvendinti reikia laiko, resursų ir palaikymo.

Nuo 2019 metų VšĮ "Žemaitijos verslo centras" yra viena iš asociacijos "Telšių turizmo klasteris" steigėjų ir narių. Asociacija reziduoja šios įstaigos patalpose, tad aktyviai dalyvavo atvirų durų renginyje. Asociacijos nariai surengė savo teikiamų paslaugų pristatymą, kuriame dūgzte dūzgė dalyviai ir atvirų durų dienos lankytojai. 

Visus atvirų durų renginio dalyvius žavėjo naujos, pavasariškos spalvos naujam plaukimo sezonui paruoštos baidarės, kurias eksponavo "Telšių baidarės". Norintys jau galėjo rezervuoti pasiplaukiojimo datą ateinančiai vasarai.

Gardus kavos bei nuostabus Užgavėnių blynų kvapas sklido iš Vaido Mekionio maisto furgono prie įėjimo į VšĮ "Žemaitijos verslo centras" pastatą, kur kartu su "Šatrijos legenda" MB kvietė visus atvykusius svečius nemokamai pasivaišinti Užgavėnių blynais. Atsidėkodami už blynus čia pat norintys galėjo aukoti pinigėlius didvyriškai kovojančiai Ukrainai remti.

Asociacijos "Telšių turizmo klasteris" veiklos prisistatymo salėje savo teikiamas paslaugas pristatinėjo ir kiti asociacijos nariai. Kiekvieno dėmesį traukė UAB "Angelų malūno" verslo sėkmės sparnai. Buvo galima ne tik apžiūrėti, bet ir prisimatuoti juos, pasiteirauti pirtininko Ričardo kaip galima pajausti šių sparnų palaimą jo pravedamų pirties procedūrų metu?

Turizmo produktų rinkinius parduodantis MB "Tikslius" atstovas Romualdas demonstravo turimą gido audio sistemą. Ji ekskursijos metu palengvina gido darbą bei leidžia kokybiškiau perteikti informaciją joje dalyvaujantiems turistams. Jis kvietė lankytojus įsigyti individualiai formuojamus paslaugų rinkinius pasirinktai viešnagės Telšiuose trukmei.

Daug įdomios informacijos apie Žemaitijos kraštą buvo pasiruošęs papasakoti gidas, istorikas Vaclovas Vaičekauskas. Jo žinios ne tik iš perskaitytų knygų, kurias buvo atsinešęs į parodą, bet ir išgirstos iš vietinių senolių, pažįstamų žymių žmonių, draugų. O žiniomis apie Tadą Blindą ar Žemaitijoje gyvenusius bajorus Gadonus galėtų susirungti su bet kuriuo istorijos žinovu.

Savo dekoravimo ir kitas paslaugas pristatė "Kaimo rojus", prezentuojant labai gražiai papuoštą šventinį stalą. Tai buvo mažytė šio verslo detalės kopija. Smulkiau apie teikiamas paslaugas buvo pasiruošusi papasakoti verslininkė Diana.

Sunku atsispirti gražioms UAB "Kontėna" produkcijos spalvoms ir jų gurmaniškam skoniui. Nemažai lankytojų įsigijo šios įmonės gaminamų gardėsių kaip suvenyrą iš atvirų durų dienos renginio.

VšĮ "Telšių menų inkubatorius" direktorė Palma reprezentavo ir pasakojo apie jos vadovaujamoje įstaigoje reziduojančių su menu susijusių verslų veiklą ir pasiekimus.

Nuostabioje mūsų krašto kraštovaizdžio vietoje įsikūrusi "Gražinos sodyba" garsi piligriminio poilsio paslaugomis bei žemaitiško maisto receptais. Karštų bulvių ir jų susukto kastinio buvo galima paragauti ir parodoje. Sodybos savininkė Gražina besidomintiems pasakojo apie savo verslą, kvietė naudotis "Telšių turizmo klasteris" paslaugomis.

Daug šiltų emocijų skleidė "Virginijos klėtelės" savininkės Virginijos ekspozicija. Audėjos rankdarbiai ir dūzgiantis verpimo ratelis kūrė ypatingą nuotaiką, kažką tokio, kurio didžiosios lino audinių gamybos įmonės nesugebėtų nukopijuoti. Čia pat galėjai sužinoti ir visas audimo meno paslaptis.

Atvirų durų diena VšĮ "Žemaitijos verslo centras" buvo įdomi visuose pastato kampeliuose. Čia įsikūrę verslai tiki, kad šis renginys galėtų tapti tradiciniu metų renginiu ir pritraukti daug daugiau lankytojų bei savo veiklą atskleidžiančių verslų. Tai gera proga pažinti vienas kitą.

Pasibaigus įmonių prisistatymui buvo pakelta nauja VšĮ "Žemaitijos verslo centras" vėliava. Susirinkę renginio dalyviai pasveikino įstaigos direktorę R. Raginskienę šios šventės proga. Ir mes, visi asociacijos "Telšių turizmo klasteris" nariai, šiai įstaigai ir jos direktorei linkime ilgų, sėkmingų ir įdomių veiklos metų!