Balttour 2020 – galimybė pristatyti save ir savo kraštą

02/01/2020

Rygoje Kipsalos tarptautiniuose parodų rūmuose sausio 30 - vasario 2 dienomis vyksta tarptautinė turizmo paroda Balttour 2020. Šiemet ši paroda jau 27-oji. Dviejuose teminiuose paviljonuose „Travel Latvia!“ ir „Atrasti pasaulį!“ įrengta 480 stendų, kuriuose dalyvauja per 860 vietinių ir užsienio turizmo įmonių iš 40 šalių. Tiksliniai šios parodos regionai yra Latvija, Baltijos šalys, šiaurinė Europa, Rusija ir NVS Šalys.

Latviai mėgsta keliauti. Jie taip pat neaplenkia ir Lietuvos. Atstumas iki Lietuvos nedidelis, tad labai populiarios grupinės savaitgalio kelionės, poilsinės kelionės šeimomis, savaitgaliais vykstantys kultūros ir sporto renginiai. Siekiant pritraukti latvius į Žemaitiją, Telšiai šiemet nusprendė taip pat dalyvauti parodoje Balttour 2020 ir apsijungė drauge su Mažeikiais į vieną stendą. Paviljone „Atrasti pasaulį!“ Telšių-Mažeikių jungtiniame stende sausio 30 dieną Telšių turizmo klasterio atstovai Romualdas Kačerauskas ir Aušra Pakalnienė, kartu su Telšių turizmo informacijos centro darbuotojais, pristatė Telšių miesto ir rajono lankytinas vietas, Telšių turizmo klasterio ir jo narių veiklas, teikiamas paslaugas bei galimybes patogiai ir iš vienų rankų įsigyti dominančias turizmo ir kitas paslaugas. Telšių-Mažeikių jungtinį stendą aplankė Lietuvos Respublikos ambasados Latvijoje pirmasis sekretorius Donatas Vainalavičius (centre) ir domėjosi kaip sekasi žemaičiams. D. Vainalavičius prisipažino, kad kartą su šeima lankėsi Telšiuose ir šis miestas jam padarė gerą įspūdį. Telšių turizmo informacijos centro atstovai parodoje liko dar dvi dienas pristatyti Telšius.

Taip pat šiame parodos paviljone dalyvauja ir kitų Lietuvos miestų – Biržų, Plungės, Panevėžio, Šiaulių, Trakų ir kt., atstovai, sanatorijos, poilsio centrai, muziejai. Netrūksta čia ir šiek tiek egzotikos – šiemet parodoje daug dalyvių iš Rytų šalių: Gruzijos, Uzbekistano, Armėnijos, Rusijos, o taip pat iš tokių tolimųjų šalių kaip Kuba, Indonezija ir Seišelių salos!

Paviljone „Travel Latvia!“ parodos lankytojai informuojami apie kelionių pasiūlymus Latvijos regionuose – vietinius įžymius objektus, muziejus, dvarus, pilis, pėsčiųjų takus, apžvalgos bokštus ir kitas įdomias lankytinas vietas, aktyvaus ir pasyvaus poilsio, kultūros ir pramogų galimybes. Be to, tradicinėje amatininkų gaminių mugėje siūloma paragauti ir įsigyti įvairių regioninių patiekalų ir gėrimų, vyksta edukacinės programos. Čia vyksta tikrai įdomi pažintis su Latvija. 

Aušra Pakalnienė