Drauge paminėta Tarptautinė turizmo  ir Lietuvos profesinė socialinių darbuotojų diena

09/28/2022

Rugsėjo 27-ta diena - tai diena, kurią minima Tarptautinė turizmo diena. Ir tai jau 42-tri metai iš eilės! Ši diena minima visame pasaulyje siekiant skatinti žmones keliauti, pažinti savo ir užsienio šalis, plėsti akiratį ir pažinimą. Ypatingai žmonių poreikis keliauti sustiprėjo po dviejų pandemijos metų, kai keliavimas buvo stipriai apribotas ir net kai kuriuo metu praktiškai uždraustas. Minėdamas šią Tarptautinę turizmo dieną Telšių turizmo klasteris nenustodamas dirbo dėl savo klientų ir su malonumu bei dar didesniu dėmesiu priėmė į Telšius atvykstančius svečius.

Tą pačią rugsėjo 27-tą dieną minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šios profesijos žmonių darbas labai atsakingas, reikalaujantis ypatingos kantrybės, atjautos ir moralinės stiprybės. Todėl komandinio ryšio stiprinimui, pabuvimui drauge ne darbo aplinkoje ypatingai gera priemonė yra kolektyvo išvyka aplankant kitus miestus ar lankytinus objektus.

Taigi, tą saulėtą 2022 metų rugsėjo 27-osios dieną, kai abi šios bendruomenės minėjo Tarptautinę turizmo ir profesinę Lietuvos socialinių darbuotojų dieną, į Telšius pasvečiuoti atvyko Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centro darbuotojų kolektyvas. Čia juos maloniai priėmė Telšių turizmo klasteris. Pagal klasterio sudarytą dienos programą kolektyvas turiningai praleido dieną Telšiuose. O juos visos šios išvykos metu lydėjo ir jais rūpinosi klasterio nario, kelionių organizatoriaus MB "Tikslius" atstovė Aušra Pakalnienė. Todėl klasterio svečiai galėjo be rūpesčių mėgautis savo išvyka.

Kolektyvo diena Žemaitijos sostinėje prasidėjo nuo ekskursijos po miestą "Telšiai - istorijos ir meno miestas". Ją vedė Telšių turizmo klasterio aktyvusis partneris, gidas, istorikas Vaclovas Vaičekauskas. Ekskursijos metu kolektyvas aplankė žymiausias ir gražiausias Telšių miesto vietas, prisiminė Žemaitijos istoriją, išgirdo įdomius pasakojimus bei legendas apie miestą ir jo įkūrimą, čia gyvenusius žymius žmones, žydų bendruomenę ir jų likimą. Kiekvienam ekskursijos dalyviui buvo duota moderni gido sistema, su kuria jis patogiai vaikščiodamas ir viską aiškiai girdėdamas klausėsi gido pasakojimo.

Po ekskursijos kolektyvas turėjo atokvėpio valandėlę Telšiuose gaminamo kietojo sūrio "Džiugas" degustacijoje. Čia jie ragavo penkių skirtingo brandinimo laikotarpio kietuosius sūrius. Ragaujant kiekvieną iš šių sūrių buvo išbandyti jų skonių deriniai su įvairiais pagardais: medumi, riešutais, vynuogėmis, kriaušėmis, džemu. O taip pat ragavo prie šio sūrio puikiai tinkantį baltą ir raudoną vyną "Džiugas".

Po degustacijos kolektyvas toliau tęsė pažintį su Telšiais ir turėjo teminę ekskursiją ant Insulos kalvos stovinčiame Telšių miesto katedros bei buvusiame Bernardinų vienuolyno, o dabar kunigų seminarijos komplekse, skaičiuojančiame jau 400 metų. Jos metu jie turėjo puikią progą aplankyti naujai rekonstruotą katedrą, jos požeminę kriptą, kunigų seminarijos patalpas bei išgirsti šios vietovės istoriją.

Na, o kelionės pabaigoje kolektyvo laukė soti žemaitiško maisto degustacija. Čia jie ragavo Telšių turizmo klasterio narės, žemaitiško maisto gamybos meistrės Gražinos Gaižauskienės paruoštų įvairių žemaitiškų patiekalų: cibulynės, kastinio, šmakalo, kanapynės su karštomis bulvėmis, patarmaso ir kitų patiekalų. Buvo labai sotu ir skanu. Kaip sakoma "sotus svečias - džiaugsmas namų šeimininkui"!

Bet prieš kolektyvui sėdant prie stalo, svečių plojimų apsuptyje Telšių turizmo klasterio vadovas Romualdas Kačerauskas su Tarptautine turizmo diena pasveikino klasterio narę Gražiną, kuri nenuilsdama puoselėja žemaitiško maisto kulinarinį paveldą ir visada maloniai priima Klasterio svečius. 

Tad pakilios nuotaikos, pilni gerų dienos emocijų ir iki soties prisivalgę svečiai pajudėjo namų link. Išlydėdami juos džiaugiamės buvę ir minėdami kartu abejoms bendruomenėms svarbią dieną. Na, ir žinoma lauksime jų sugrįžtant - gal net su draugais, o gal ir su artimaisiais.