Istorinėje Luokėje Telšių turizmo klasterio kolektyvas pasitiko 2022-uosius

01/06/2022

Bene pačios gražiausios metų šventės yra Šv. Kalėdos ir Naujųjų Metų sutiktuvės. Deja, dažniausiai turizmo ir panašių paslaugų versle besisukantys žmonės šių švenčių periodu įsisuka į dar didesnį darbų verpetą ir kartais jiems net nelieka laiko laiko pasimėgauti gražiausiomis švenčių akimirkomis. Todėl Telšių turizmo klasterio nariai, po visų šventinių darbų, Trijų Karalių išvakarėse susitiko pabūti drauge ir pasveikinti vieni kitus su Naujųjų 2022-ųjų Metų atėjimu.

Šventinė popietė vyko istoriškai įdomioje ir Žemaitijai svarbioje vietoje - Luokėje. Čia 1416 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto nurodymu buvo pastatyta viena pirmųjų bažnyčių Žemaitijoje, įkurta parapija ir suformuotas vyskupo dvaras. Per eilę metų bažnyčia buvo keletą kartų rekonstruojama ir perstatoma. Tad susitikimas simboliškai prasidėjo dabartinėje medinėje Luokės Visų Šventųjų bažnyčioje, pastatytoje 1774 metais. Joje Luokės miestelio istoriją pristatė profesionalus istorikas, gidas Vaclovas Vaičekauskas, o bažnyčios istoriją ir joje esančius meno kūrinius - jos dabartinis klebonas Virginijus Palionis. 

Pasirodo šioje bažnyčioje yra net keletas dalykų kitaip, nei kitose bažnyčiose. Vienas iš jų - įspūdingai atrodantis didžiojo altoriaus centre pagal pasaulinio garso dailininką Leonardą da Vinčį iš gipso padarytas bareljefas "Paskutinė vakarienė". Akį traukia vietinio liaudies meistro meniškai išdažytas bažnyčios vidus, kur kiekvienas ornamentas išpieštas individualiai nenaudojant jokių trafaretų. Todėl pradžioje pažvelgus visi ornamentai atrodo vienodi, tačiau geriau įsižiūrėjus pamatai jų skirtumus. Susižavėjimą kelia ypatingas šviestuvas “Nojaus laivas“, kuris įjungiamas tik per šventes. Na, o bažnyčios kairėje pusėje esantis Šv. Mergelės Marijos altorius su nuostabia Šv. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo statula bei jame tam tikrų iškilmių metu pakeliamu Marijos Sopulingosios paveikslu ir visa šio altoriaus istorija sužavi kiekvieną aplankiusį šią bažnyčią. 

Na, o pati Luokė nuo senų laikų yra garsi ne tik joje gyvenusiu ir didžiausio razbaininko vardą pelniusiu Tadu Blinda, bet ir savo juomarkais, garsėjusiais visoje Žemaitijoje. Kaip gidė Nijolė Vaičekauskė papasakojo, istoriniuose šaltiniuose minimos įdomios istorijos apie į juomarkus atvykusių šeimynų nuotykius, kai po juomarko namo kartais grįždavo ne su sava, bet su svetima žmona. Na, bet apie visa tai galėsite išgirsti ir pamatyti dalyvaudami Telšių turizmo klasterio organizuojamoje ekskursijoje po Luokę, Biržuvėnus ir Šatrijos kalną.

Po apsilankymo bažnyčioje popietės dalyviai buvo pakviesti į vietinį šeimos restoraną "Šatrijos legenda" šventinei vakarienei. Jauki ir maloni aplinka, gražiai papuoštas stalas, šeimininkų rūpestis ir profesionalus aptarnavimas sukūrė tikrą šventinę nuotaiką. Degustacinis vakaro 4 patiekalų meniu buvo apmastytas iki smulkmenų. Pradžioje buvo patiektos firminės "Šatrijos legenda" marinuotos alyvuogės ir vieno kąsnio užkandėlės. Tada skanautas užkandis - lašišos tartaras su kaparėliais, svogūnais ir agurkais, o pagrindiniam patiekalui buvo patiekta vietiniame Luokės šamų ūkyje užauginto kepto šamo filė su bulvių-morkų piure bei keptomis-garintomis daržovėmis. Desertui - neapsakomai gaivaus skonio želė su braškėmis ir grietinėle "Panna Cotta". Buvo neapsakomai skanu!

Šventinės popietės metu Telšių turizmo klasterio vadovas Romualdas Kačerauskas visus Klasterio narius pasveikino su Naujaisiais Metais, padėkojo už bendrystę praėjusiais 2021-ais ir palinkėjo sėkmingų ateinančių metų. Visiems susirinkusiems jis pristatė naują Telšių turizmo klasterio narį, bet visiems gerai pažįstamą asmenį Dianą Bomblauskienę - folkloro ir romansų dainų atlikėją, nuostabaus balso savininkę, renginių organizatorę ir vedėją, edukatorę. O taip pat prie Klasterio prisijungusius aktyviuosius Klasterio partnerius gidus Nijolę ir Vaclovą Vaičekauskus - profesionaliai istoriją išmanančius, bendruomeniškumo minties skleidėjus, aktyvius Telšių miesto ir Vokietijos bei Austrijos miestų partnerystės vystytojus, Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubo įkūrėjus ir vadovus. Šių naujų nario bei aktyvaus partnerio prisijungimas sustiprins Telšių turizmo klasterį ir leis jo klientams - į Telšius atvykstantiems lankytojams ir turistams, pasiūlyti dar daugiau profesionalių, įdomių, kompleksinių ir individualizuotų paslaugų.

Na, o kaip gi šventė be dovanų? Nors Kalėdų Senelis jau seniai išvykęs atgal į savo namus Laplandijoje, jis popietės svečiams paliko savo dovanų. Kiekvienas svečias gavo mielą dovanėlę - nuostabaus grožio Kalėdinį eglutės žaisliuką, kuris kitais metais papuoš jo namų Kalėdinę eglutę.

Atsisveikindami popietės svečiai vieni kitiems linkėjo turiningų, sėkmingų ir darbingų Naujųjų 2022-jų Metų. Šiek tiek pailsėję po šventinio sūkurio darbų, Telšių turizmo klasterio nariai ir partneriai su nuoširdžiu atsidavimu vėl kibs į darbus teikdami savo paslaugas į Telšius atvykstantiems svečiams. Tad laukiame Jūsų atvažiuojant!