Latvijos kelionių agentūros „IMPRO Travel“ atstovų info turas Telšiuose – kuo galime pritraukti turistus iš kitų šalių?

07/13/2023

"Telšiai labai brangina Lietuvos ir Žemaitijos istoriją, tai nuostabu!" – tokį komentarą išgirdome iš Latvijos kelionių agentūros "IMPRO Travel" atstovų lūpų po apsilankymo Telšiuose.

Gegužės 30 d. Rygoje kelionių organizatoriaus MB "Tikslius" komercijos vadovė Aušra Pakalnienė kartu su asociacijos "Telšių turizmo klasteris" vadovu Romualdu Kačerausku bei kitais vakarų Lietuvos turizmo srityje dirbančiais verslininkais dalyvavo Turizmo rinkodaros asociacijos organizuotame B2B susitikime su Latvijos kelionių organizatoriais. Šio renginio tikslas buvo užmegzti ryšius tarp Latvijos ir Lietuvos kelionių organizatorių, pasisemti idėjų naujoms kelionių kryptims. Atstovai iš Telšių kartu pristatė savo kraštą kaip vieną iš galimų turistinių objektų, kuris būtų įdomus tiek Latvijos, tiek per Latviją keliaujantiems užsienio turistams. Taip pat buvo pristatytos Telšių turizmo klasteris ir jo teikiamos turizmo paslaugos.

Latvijos kelionių organizatoriai rimtai susidomėjo Žemaitijos sostinės turistiniais traukos objektais ir Klasterio teikiamomis paslaugomis. Tad ilgai netrukus sulaukėme pirmojo pažintinio vizito. Liepos 11 dieną Klasterio kvietimu Telšius aplankė kelionių agentūros "IMPRO Travel" atvykstamojo departamento produkto vadybininkės Vija Kirke, Kristine Talberga ir Margarita Altenburga. Ši agentūra, atsižvelgdama į kiekvieno kliento poreikius ir interesus, rengia jiems nestandartines išvykas ir ekskursijas tiek Latvijoje, tiek ir už jos ribų. Agentūros užsienio klientai yra daugiausia iš Vokietijos, taip pat iš Austrijos, Jungtinės Karalystės ir JAV bei Kanados.

Svečiai išreiškė norą apsilankyti Telšiuose ir kelių valandų vizito metu asmeniškai sužinoti, ką kelionių organizatorius MB "Tikslius" kartu su Telšių turizmo klasteriu gali pasiūlyti kelionių agentūros "IMPRO Travel" klientams, besilankantiems Baltijos šalyse. Labiausiai svečius domino ne tiek bendri lankytini objektai, kiek įspūdžiai – tai, kas unikalu, būdinga tik šiam kraštui, kuo labiausiai didžiuojamės, ką kiekvienas, apsilankęs Telšių krašte, privalo paragauti, pamatyti, padaryti, sužinoti. Svečiai norėjo susidaryti bendrą įspūdį apie šio krašto praeitį, tradicijas, gyvenimo būdą, kad visa tai galėtų perteikti savo klientams – Latvijos ir užsienio turistams.

Žinoma, kelių valandų perteikti visus įspūdžius neužtenka. Tad dėl laiko stokos, ruošdamiesi svečių priėmimui, į trumpą 4 valandų info turo programą stengėmės įtraukti gražiausius ir reikšmingiausius Žemaitijos sostinės objektus bei patirtinį pažinimą per kultūrinį ir kulinarinį šio krašto paveldą.

Telšių turizmo klasterio nariai ir partneriai maloniai sutiko priimti svečius iš Latvijos – parodyti, papasakoti, padainuoti, pašokti, pavaišinti. Info turo metu svečiai aplankė Telšių miesto bažnyčias, Masčio ežero pakrantę, amfiteatrą, Rainių kančios koplyčią, degustavo žemaitiškus valgius, Telšiuose gaminamą kietąjį sūrį, susipažino su autentiška XIX a. žemaičių gyvenimo aplinka, išgirdo žemaitiškų dainų, išmoko šokti tradicinį žemaitišką šokį Gransverą. Taip pat svečiai sudalyvavo trumpame "Lino kelio" edukacijos pristatyme, kur ne tik pamatė kaip buvo apdirbamas linas nuo sėklos iki raštuoto audeklo, bet ir patys viską savo rankomis išbandė.

Tikimės, kad mums pavyko patenkinti ypač smalsių turizmo eksperčių žingeidumą ir parodyti nors dalelę įdomiausio bei geriausio kas yra Telšių krašte. Šiltos svečių atsisveikinimo emocijos ir gera nuotaika tyliai kuždėjo: užsimezgusi pažintis duos vaisių ir kartu su kelionių agentūros "IMPRO Travel" rekomendacijomis Telšius aplankys Baltijos šalyse besilankančios užsienio turistų grupės. Pasiruošimą bendradarbiauti su Telšių turizmo klasteriu patvirtina ir nuoširdus svečių atsiliepimas apie viešnagę Telšiuose:

"Gerbiami Romualdas ir Aušra,

dėkojame už šiltą priėmimą. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę jus aplankyti. Laikas prabėgo tarsi akimirka, bet pamatėme, sužinojome ir patyrėme daugybę dalykų.

Jau turime idėjų savo ekskursijoms ir pasiūlymams. Artimiausiu metu informuosime Jus apie savo pageidavimus ir pomėgius. Labai tikimės, kad tai, ką pamatėme, galėsime perduoti savo klientams. Ačiū jums dar kartą! Pagarbiai, Vija ĶIRĶE"