Stintų šventėje Palangoje dalyvauja ir Telšių turizmo klasterio narys UAB „Varnių piras“

02/09/2020

Jau tradicine tapusi Palangą reprezentuojanti stintų šventė „Palangos stinta 2020“ organizuojama 17-tą kartą. Vasario 7-9 dienomis visi kviečiami į Lietuvos pajūrio miestą pasmaguriauti tiesiai nuo ugnies nuimtos, agurkais kvepiančios stintos. Tai didžiausia šaltuoju metų laiku Lietuvos pajūryje vykstanti pramoga po atviru dangumi.

Nuo pat Palangos tilto iki Vytauto gatvės stintomis pakvipusi J. Basanavičiaus gatvė dūzgia nuo žuvies kepėjų iki smagurių. Žvejai, restoranai, kavinės siūlo paragauti šviežiai keptos, rūkytos, vytintos stintos ir kitokių žuvų, kitų jūros gėrybių, įdarytų sraigių, sušilti nuo skanios žuvienės. Na, o jei norisi rimčiau užkąsti, čia galima suvalgyt ir parūkytos karkos ar dešrelių su troškintais kopūstais.

Telšių turizmo klasterio narys UAB „Varnių piras“ taip pat dalyvauja stintų šventėje ir kviečia visus užsukti į jos vieną iš didžiausių J. Basanavičiaus gatvėje esančių karštą maistą ir vyną siūlančių palapinių. Čia, be šviežiai keptos stintos, galima paragauti ir kepto karpio, pasistiprinti parūkytais šonkauliukais, kibinais, burgeriais, o desertui paskanauti varškės spurgyčių. Nei vienas neliks alkanas čia užsukęs.

Kasmet stintų šventė turi savo temą – praėjusieji metai buvo paskelbti Žemaitijos metais, tad ir šventės tema buvo Žemaitija. Šie, 2020 metai, yra paskelbti UNESKO paveldo ir Tautodailės metai, todėl šventėje gausiai dalyvauja tautodailininkai, pavieniai menininkai, kulinarinio paveldo meistrai ne tik iš Lietuvos, bet iš kitų valstybių: Latvijos, Estijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos.

Ilgoje Vytauto gatvės dalyje vyksta mugė, kurioje šurmuliuoja gausus būrys prekybininkų ir dar didesnis būrys pirkėjų. Čia tiek daug visokių skanumynų vienoje vietoje, kad net sunku išsirinkti: meduoliai, riestainiai, įvairių rūšių naminė duona, pyragai, aguoniniai šimtalapiai, šakočiai, sūriai, prieskoniai, saldainiai, naminis medus, alus, gira, lašiniai, rūkyti kumpiai ir dar daug daug visko. Čia pat galima įsigyti ir originalių, savo srities meistrų pagamintų dirbinių iš medžio, kailio, lino, keramikos, odos, metalo. Neįmanoma išeiti iš mugės ko nors neįsigijus.

O kaip gi šventė be pramogų? Žinoma stintų šventės lankytojų laukia ir pramogos. Čia vyks stintų meškeriojimo varžybos, Lietuvos žuvies grilio čempionatas, žiemos „Ruonių“ maudynės jūroje, koncertai, centrinėje Palangos aikštėje veikiantis amatų kiemas. Šių metų vinis – naujasis šventės personažas Didžioji stinta! Šeštadienį su ja galėjo susipažinti visi stintų šventės dalyviai, o vakare ji buvo sudeginta ir paaukota pajūrio žvejų sėkmei. Tad nuobodžiauti šį savaitgalį Palangoje tikrai nėra kada!

Aušra Pakalnienė