Tarptautinė turizmo diena Telšiuose

09/27/2019

Telšių turizmo informacijos centras kartu su Telšių turizmo klasteriu ir kitais turizmo sektoriaus bei Telšių rajono savivaldybės atstovais rugsėjo 27 dieną Telšiuose paminėjo Tarptautinę turizmo dieną. Tokia diena paskelbta 1979 metais Generalinės asamblėjos III-joje sesijoje. Šios dienos minėjimo tikslas – visame pasaulyje skatinti turizmą, kitų šalių ir kultūrų pažinimą, kultūrinių ryšių užmezgimą. Tą dieną visame pasaulyje, dideliuose miestuose ir mažuose miesteliuose organizuojamos šventės, festivaliai, turistiniai maršrutai. Ne išimtis ir Telšiai.

Keletą dienų prieš šventinę dieną, kaimo turizmo sodybas, kavines, viešbučius lankė Telšių rudoji meška ir nešė dovanų – rudenėlio obuolį. O saulėtą rugsėjo 27 dieną Telšių miesto svečiai, gyventojai ir pradinių klasių moksleiviai buvo pakviesti į nemokamas pažintines ekskursijas Telšiuose. 

Pasidžiaugti per metus nuveiktais darbais, pabūti kartu, pabendrauti Telšių turizmo informacijos centro darbuotojai, miesto gidai, Turizmo klasterio, kiti turizmo sektoriaus ir Telšių rajono savivaldybės atstovai buvo pakviesti į naujai atsidariusį vandenlenčių laisvalaikio parką „Wake & cable". Apžiūrėjus parką, buvo pasidžiaugta, kad ir Telšiuose kuriasi naujos turizmo iniciatyvos, džiuginančios miesto gyventojus ir pritraukiančios daugiau lankytojų iš kitur. Parkas „Wake & cable“ už šią iniciatyvą buvo apdovanotas metų nominacija „Už naujas verslo idėjas Žemaitijos sostinėje Telšiuose". Gautas apdovanojimas maloniai nustebino parko savininką Tomą Jogminą. Šį apdovanojimą jam įteikė 2018 metais metų nominaciją „Už moderniausių naujovių pritaikymą turizmo srityje" gavęs sodybos „Angelų malūnas" savininkas Ričardas Rasiukas, pristatęs savo sukonstruotą keliaujančią pirtį. Naują nominantą pasveikino ir Telšių turizmo klasterio, savivaldybės atstovai. Taip pat renginio metu buvo padėkota ir miesto gidams, kuriems šie metai dėl turistų ir lankytojų gausos, buvo labai įtemti. 

Tarptautinės turizmo dienos minėjimas vėliau persikėlė į Gražinos sodybą Pakapių kaime, kurioje ši šventė buvo švenčiama jau 20 kartą! Svečiai čia buvo gausiai vaišinami žemaitiškais valgiais ir gėrimais, klausėsi moterų choro dainų, linksmai leido laiką bendraudami, šokdami ir mėgaudamiesi miško gaiva dideliame Gražinos parke. Buvo nuostabi diena! Atsisveikinant visi vieni kitiems linkėjo gero sekančio turizmo sezono ir pažadėjo vėl susitikti kitą pasaulinę Turizmo dieną.