Tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR 2022 vėl kviečia keliauti ir atvykti į Telšius – bijūnų miestą!

01/30/2022

2022 metų sausio 28-30 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre "Litexpo" įvyko tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR. Išskyrus 2021 metus, kai Lietuvoje ir kitose šalyse buvo paskelbtas griežtas karantinas bei apribotos keliavimo galimybės, ši turizmo paroda vyksta kasmet ir kviečia visus atvykti bei pažinti Lietuvą, sužinoti, kaip turiningai ir įdomiai galima leisti laiką Lietuvoje bei užsienio šalyse. Paroda ADVENTUR - tai vieta, kurioje po vienu stogu susitelkia ne tik visa Lietuva, bet ir kitos pasaulio šalys. 

Dvejonės dėl turizmo parodos ADVENTUR 2022 organizavimo

Dar prieš įvykstant šiam renginiui, kilo nemažai abejonių ar šiemet, dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos, šis renginys apskritai įvyks. Apsisprendus, kad visgi turizmo paroda ADVENTUR 2022 įvyks, didieji kelionių organizatoriai bei kai kurių rajonų turizmo atstovai, paslaugų teikėjai nutarė šiais metais šioje parodoje nedalyvauti. Tuo tarpu Telšių turizmo informacijos centras kartu su "Alkos" muziejumi parodoje Telšių stende kvietė parodos lankytojus apsilankyti nuostabiame Žemaitijos mieste - Telšiuose. Nors asociacija "Telšių turizmo klasteris" stende kartu nedalyvavo, tačiau Klasterio atstovai aktyviai bendravo su parodoje dalyvavusiais kitų rajonų bei šalių turizmo atstovais ir kvietė atvykti aplankyti Telšius, kartu pasinaudoti Telšių turizmo klasterio narių ir partnerių teikiamomis paslaugomis.

Kaip jau ne kartą įsitikinome, turizmo parodą ADVENTUR yra verta aplankyti. Iš anksto turi nusiteikti parodoje praleisti visą dieną, nes čia yra ko pasižiūrėti ir kas veikti. Čia gali sužinoti apie pačias įdomiausias, gal dar niekada negirdėtas vietas Lietuvoje ir už jos ribų, kuriose gali pamatyti tai, ko dar nematęs, pažinti įdomius žmones, išbandyti įvairias aktyvias ir pasyvias veiklas, išmokti įvairių dalykų edukacinėse programose.

Renginiai turizmo parodoje

Turizmo parodoje vyko ADVENTUR forumas, pokalbių diskusijos su keliautojais ir kiti renginiai. Buvo įdomu pasiklausyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose dirbančių gidų pasisakymų, kurie dalinosi savo darbo peripetijomis ir subtilybėmis, įdomiais nuotykiais su ekskursijų grupėmis.

Visgi turizmo paslaugų profesionalams svarbiausias buvo verslo susitikimų "Turizmo mainai 2022" renginys, kurį organizavo Nacionalinė turizmo verslo asociacija. Jis įvyko sausio 27 dieną - dieną prieš parodą ADVENTUR, ir kuris skirtas turizmo paslaugų profesionalams: paslaugų pirkėjams (vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatoriams) bei paslaugų tiekėjams (turistų apgyvendinimo, maitinimo, pramogų ir pažintinių programų organizatorių verslui). Asociacijos "Telšių turizmo klasteris" atstovai nepraleido galimybės dalyvauti šiame verslo susitikimų renginyje. Jie paslaugų pirkėjams pristatė savo veiklos specifiką, teikiamų paslaugų spektrą ir aptarė tolimesnes bendradarbiavimo galimybes.

Telšiai - ne tik meškų, bet ir bijūnų miestas

Kaip žinia, Telšių miestas yra ne tik meškų, bet ir bijūnų miestas. Šiemet jau bus 13-likti metai, kaip tęsiasi bijūnų miesto istorija. Ši gėlė nuo senų laikų tradiciškai mėgiama auginti Žemaitijoje prie trobų, todėl rengiantis vienai Telšių miesto šventei ir Šv. Antano atlaidams, vykstantiems per patį bijūnų žydėjimą, ji neatsitiktinai pasirinkta miestą reprezentuojančia gėle. Tad Klasterio atstovai Turizmo mainų dalyviams ir Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentei Žydrei Gavelienei pristatė Telšius kaip bijūnų miestą ir įteikė dovanų po simbolinį Miegančio bijūno žiedą. Kadangi niekas iš šio renginio dalyvių apie miesto simbolį bijūną nebuvo girdėjęs, visi liko maloniai nustebinti šia žinia ir su pamatymais aplankyti šį pilną staigmenų miestą. Tad sakome - iki susitikimo Telšiuose!