Telšių turizmo klasteris tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020

01/26/2020

Jau įsibėgėjo 8-oji tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR 2020, kuri vyksta sausio 24-26 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Vilniuje. Tai paroda, kuri suburia įvairių sričių atstovus – kelionių organizatorius, kaimo turizmo, sveikatingumo turizmo, Lietuvos miestų ir rajonų atstovus, keliautojus, gidus, žurnalistus ir visus mėgstančius bei norinčius keliauti, pamatyti ir patirti. Tai vieta, kurioje galima pristatyti save ir sužinoti apie kitus.

Lietuva – nuostabi šalis, kurioje galima daug įdomaus pamatyti, gerai pailsėti, skaniai pavalgyti ir patirti nuostabių akimirkų. Neblėstantis susidomėjimas kelionėmis Lietuvoje skatina ieškoti naujų idėjų, kaip pritraukti keliautojus į savo kraštą.

Telšių turizmo klasteris, kartu su Telšių turizmo informacijos centru, dalyvavo šioje parodoje ir atstovavo Telšius bei Klasterio narius. Gražus turistaujančiais meškučiais papuoštas Telšių stendas traukė lankytojų dėmesį. Čia taip pat buvo galima pasisveikinti ir apsikabinti su gyvomis meškutėmis, kurios parodos dalyviams rodė savo šaunaus šokio elementus. Be to šioje parodoje pradėtas visų žemaičių surašymas, kviečiant bent kiek žemaitiško kraujo turinčius lietuvius pasirašyti "Žemaitiu sosėrašima kninguo". Nespėjusieji joje pasirašyti, kviečiami pasirašymui į ją atvykti į Telšius.

Pirmąją dieną stende žemaitiško kastinio edukaciją pristatė Telšių turizmo klasterio narė UAB "Kontėna" savininkė, kastinio sukimo meistrė Sandra Riepšienė. Jos šviežiai susukto kastinio paragauti galėjo visi norintys ir visi gyrė jo nepaprastą skonį. Žemaitiškos juostos audimo edukaciją pristatė Žemaičių muziejaus Alka. Edukacijos metu buvo galima pabandyti pačiam austi senovinėmis audimo staklėmis. 

Antrąją dieną visi norintys pas Telšių turizmo klasterio narės sodybos „Angelų malūnas“ savininką, profesionalų pirtininką Ričardą Rasiuką galėjo išbandyti pirtyje atliekamų SPA ir sveikatingumo elementų, pajausti masažinių vytelių poveikį. Maži ir dideli buvo kviečiami pasimėgauti piešimo ant stiklo edukacija, kurią pristatė Žemaičių muziejaus Alka. O naujai įsisteigusio parko wake&cable savininkas parodos dalyviams pademonstravo, koks šaunus gali būti plaukimas vandenlente.

Ne maža parodos lankytojų dalis, stabtelėjusių prie Telšių stendo, šypsodamiesi tvirtino, kad jau spėjo aplankyti ir pasigrožėti Telšių miestu, ir negailėjo jam pagyrų bei žadėjo dar kartą sugrįžti kartu su draugais ar kolektyvu. Ir dar daugiau lankytojų tvirtino, kad tikrai girdėjo apie Telšių miesto grožį ir domėjosi jame esančiomis turizmo galimybėmis, lankytinais objektais. Parodoje ADVENTUR 2020 dalyvavę Telšių turizmo klasterio atstovai supažindino besidominčius parodos lankytojus su Klasterio veikla, su jo narių teikiamomis paslaugomis bei jo galimybėmis, ir kvietė pasinaudoti Klasterio paslaugomis planuojant savo kelionę į Telšius.

Pirmąją parodos dieną Telšių stendą aplankė Telšių rajono savivaldybės vicemeras Kazys Lečkauskas, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė ir kiti atstovai. K. Lečkauskas apžiūrėjo ir pasidžiaugė Telšių stendu, pasirašė visuotinėje Žemaičių surašymo knygoje, domėjosi Telšių turizmo klasteriu – jo nariais ir vykdoma veikla.

Klasterio vadovas Romualdas Kačerauskas pirmąją parodos ADVENTUR 2020 dieną dalyvavo vykusiame verslo susitikimų (B2B) „Turizmo mainai 2020" renginyje, skirtame turizmo paslaugų profesionalams. Šį renginį organizavo Nacionalinė turizmo verslo asociacija (NTVA). Jo metu bendravimo su turizmo verslo sektoriaus atstovais ir kontaktų apsikeitimų metu buvo siekiama rasti partnerių plečiant Telšių turizmo klasterio veiklos galimybes ateityje.

Ateinantį penktadienį, sausio 31 dieną, Telšių turizmo klasterio atstovai, kartu su Telšių turizmo informacijos centru, dalyvaus turizmo parodoje BALTTOUR 2020 Rygoje. Čia jie taip pat pristatys Klasterio veiklą ir pakvies parodos dalyvius aplankyti Telšius bei pasinaudoti Klasterio narių teikiamomis paslaugomis.

Tad visus, dar nebuvusius Telšiuose, kviečiame aplankyti šį kalvotąjį miestą, ir sakome - iki pasimatymo Telšiuose!

Aušra Pakalnienė