Telšių turizmo klasteris stiprina pozicijas

06/03/2019

Garsas apie žavų miestą Telšiai yra pasklidęs plačiai. Norinčių pamatyti nuostabų miestą - jo senamiestį, jį puošiančius įvairių menininkų dirbinius, architektūrinius miesto sprendinius, garsųjį amfiteatrą, pasivaikščioti Masčio pakrante - skaičius nuolat auga. Jau įprasta, kad Telšiai ir turizmas yra du neatsiejami dalykai. Tikėtina, kad šiais metais Telšių miesto lankytojų skaičius gali pasiekti apie 30 tūkst. Atsižvelgiant į praėjusių metų statistiką, manoma, kad trečdalį lankytojų turėtų sudaryti iš užsienio atvykę svečiai. Tai nemažas iššūkis miestui. Žinoma miesto svečiai ir turistai, apsistojantys mieste ar rajono kaimo sodybose, tikisi gero pasibuvimo, malonios aplinkos, kokybiškų ir įvairių, kiekvieno poreikius atitinkančių, paslaugų.

Vietos verslininkai, dirbantys turizmo ir kitose su turizmu susijusiose srityse, matydami tokias atvykstančiųjų tendencijas, nesnaudžia. Telšiai ir jame veikiantis verslas vienija jėgas. 2019 m. gegužės 29 dieną VĮ „Registrų centras“ įregistruota asociacija „Telšių turizmo klasteris“. Tai sekantis žingsnis po to, kai balandžio 25 d. penkiolika steigėjų pasirašė asociacijos “Telšių turizmo klasteris„ steigimo sutartį. Gegužės 7 d. įvyko asociacijos „Telšių turizmo klasteris“ steigiamasis susirinkimas. Jo metu patvirtinti asociacijos įstatai ir paskirta valdyba, kurios pirmininku išrinktas vienas iš sodybos „Angelų malūnas“ savininkų Ričardas Rasiukas. Asociacijos vadovu paskirtas MB „Tikslius“ atstovas Romualdas Kačerauskas.

Telšių turizmo klasterio steigiamasis susirinkimas
Telšių turizmo klasterio steigiamasis susirinkimas

Susibūrėme į asociaciją „Telšių turizmo klasteris“ turėdami tikslą vienyti turizmo srityje dirbančias ar kitaip su turizmu susijusias įmones, viešąsias įstaigas, smulkius verslininkus. Sieksime pritraukti į Telšius daugiau svečių, ilgesniam laikui mieste liekančių turistų, prisidėsime formuojant vieningo turistinio regiono įvaizdį bei keliant konkurencingumą šalies ir tarptautiniu mastu. Dalyvausime pažintinio, pramoginio, sportinio, poilsinio, kultūrinio, meninio, kulinarinio pažinimo turizmo Žemaitijos regione plėtroje. Telšių turizmo klasteris koordinuos savo narių veiklą, atstovaus jų interesus ir sieks juos įgyvendinti. Toks susivienijimas – senas pažadas savivaldybės vadovams, - dalijasi Klasterio valdybos pirmininkas R. Rasiukas.

Telšių turizmo klasterio narių ratas nėra didelis. Manau, pradiniame Klasterio veiklos etape jo pakanka. Mūsų laukia nemažas darbas Klasterio veiklos strategijos nustatyme, organizacinių klausimų sprendime, paslaugų teikimo modelio formavime ir kitose srityse. Žinoma, Klasteris visada ieškos būdų bendradarbiavimui bei partnerystei ir su kitais verslo atstovais, bendruomenėmis, Telšių savivaldybe. Esame atviri, todėl, manau, ateityje Klasterio narių skaičius gali didėti, - teigia asociacijos vadovas R. Kačerauskas.

Turizmo klasteriai nėra naujiena Lietuvoje. Jau keletą metų sėkmingai savo veiklą vykdo Žemaitijos Turizmo klasteris Plungėje, Pamario turizmo klasteris Klaipėdoje, Anykščių turizmo klasteris, Biržų turizmo klasteris bei Ignalinos turizmo klasteris. Dabar jį turės ir Telšiai. Pradžia nebus lengva, bet entuziazmas, kurį rodo Klasterio steigėjai, teikia vilčių.

Pranešimą parengė: Aušra Pakalnienė.