Tradicinių virtuvių piknikas „Open Kitchen“: nuo žemaitiško kastinio iki uzbekiško plovo

08/13/2021

Nuostabią rugpjūčio 12-osios dieną Jaunimo dienos proga Džiuginėnų dvaro sodybos teritorijoje įsikūrusiame Patirtinio mokymo centre vyko išskirtinis renginys - tradicinių virtuvių piknikas "Open Kitchen"! Į renginį buvo kviečiami vis norintys pabūti su jaunimu, susipažinti ir pasimokyti gaminti tradicinių tų šalių, iš kur atvykę savanoriai, patiekalų - nuo žemaitiško tradicinio kastinio iki portugališko deserto, kuris panašus į mūsišką "Tinginį", tačiau mums sunkiai ištariamu pavadinimu.

Telšių jaunimas, kartu su iš kitų šalių savanoriauti atvykusiu jaunimu, gamino savo šalių tradicinius patiekalus. Prie gaminimo prisijungė visi norintys tai daryti renginio dalyviai - nuo jauniausio iki seniausio. Čia galėjai paragauti turkiško vegetariško patiekalo ant pekino kopūsto lapo, latviškos silkės kartu su lupena virtomis bulvėmis ir varškės kremu. Išsirikiavo ilga eilė norinčių paragauti sakartveliškų chinkalių - jų buvo pagaminta net dviejų rūšių: su mėsos faršu ir sūriu. Picos mėgėjai galėjo pasigaminti picą pagal savo skonį ir ją išsikepti čia vietoje iš akmenų sumūrytoje krosnyje. Žemaitiško maisto mėgėjai galėjo patys išmėginti kastinio gamybos procesą, o vėliau buvo pavaišinti namuose gamintu tradiciniu žemaitišku kastiniu su virtomis bulvėms. Visus sužavėjo ant iešmo kepamas kiaulienos kumpis - sultinga mėsytė puikiai tiko su šviežiai kepta namine duona ir raudonais pomidoriukais.

Na o renginio pabaigoje, kai visi kiti patiekalai jau buvo išragauti ir lėkštės suplautos, kantriausi dalyviai, išbuvę iki renginio galo, buvo apdovanoti neapsakomai skaniu uzbekišku plovu! Tai buvo renginio "vinis". Jį gamino tikras šio patiekalo meistras iš Uzbekijos. Jo gamybai buvo naudojami tikri uzbekiški prieskoniai, atitinkamos rūšies ryžiai, rinktinė mėsa.

Buvo smagus renginys. O jam pasibaigus belieka pasidžiaugti mūsų šauniu jaunimu, kuris yra motyvuotas veikti kažką įdomaus, į veiklą įtraukti ir kitus, dalintis savo laiku ir bendradarbiauti. Tad Telšių turizmo klasteris linki Patirtinio mokymo centrui dar daug gražių projektų!