UAB „Kontėna“ 10-ties veiklos metų sukaktis: nuo svajonės iki sėkmingo verslo

05/26/2021

Nemažai žmonių, ypatingai dirbančių taip vadinamą "valdišką" samdomą darbą, prisipažįsta, kad kartas nuo karto pagalvoja apie savo nuosavą verslą. Gal būt nedidelį, bet mielą širdžiai, kuriame galėtų jaustis laisvai, pats priimti sprendimus ir atsakomybę už juos.

Tačiau pradėti verslą ryžtasi tik labai maža dalis žmonių. Dažnai, tik pamąsčius apie nuosavą verslą, sukausto baimė ir nežinomybė - ar pajėgsiu tai padaryti? Ar užteks mano kompetencijos ir žinių jam vystyti? Iš kur gauti investicijų verslo pradžiai? Kas bus, jei man nepasiseks? Šie ir daug kitų klausimų užplūsta pagalvojus apie nuosavo verslo steigimą. Neturint atsakymų į juos, persmelkia nerimas, abejonės ir dažnai svajonė taip ir lieka svajone...

Panaši situacija buvo ir su UAB "Kontėna" įkūrimu. Sandrai Riepšienei dirbant samdomu darbuotoju, kuo toliau, tuo labiau ramybės nedavė įkyri mintis apie savo versliuką, kuris leistų ne tik iš jo pragyventi, bet ir teiktų malonumą. Deja, dėl tam tikrų aplinkybių, ilgą laiką tai minčiai nebuvo lemta įgauti realų kūną. Tik po 33 samdomo darbuotojo darbo metų buvo pasiryžta užverti stabilaus, nuolatines pajamas duodančio "valdiško" darbo duris ir nerti į nuosavo verslo vandenis.

Apmąsčiusi, ką mokanti daryti geriausiai, Sandra pasirinko konditerijos ir gėrimų, o tiksliau naminės giros gamybos, sferą. Pradžia prasidėjo Žarėnuose, todėl ir gira gavo "Žarėnų gira" pavadinimą. Verslo pradžia nebuvo lengva, bet įdomi - nauja patirtis vadybos, marketingo, bendravimo su klientais ir kitose srityse.

Štai jau dešimt metų kaip gyvuoja Sandros 2011 metų gegužės 20 dieną įkurtas verslas UAB "Kontėna". Per tą laikotarpį buvo ir gerų dienų, ir prastesnių. Pradžioje daug dirbo patys šeimos nariai. Besiplečiant verslui į pagalbą pradėta papildomai samdyti darbuotojus, kurių skaičius vis po truputį augo. Žinoma, turint savo verslą, visa atsakomybė krenta ant savininko pečių, dažnai tenka daryti ne pačius įdomiausius darbus, todėl dažnas gali nusivilti privataus verslo vystymu. Tačiau Sandra visada į ateitį žvelgė tik pozityviai ir nepasidavė net ir užklupus Covid-19 virusui bei šalyje paskelbus karantino ribojimus, kurie nesigailėjo jos verslo. O kur dar Respublikos gatvės, kurioje įsikūrusi Sandros parduotuvė "Šakočių kepyklėlė", remontas, besitęsiantis jau antrus metus ir visiškai paralyžiavęs tiek transporto, tiek pėsčiųjų eismą šia gatve. Tik iš kepyklėlės sklindantis nuostabus kepamo šakočio kvapas neleidžia pavieniams praeiviams ramiai praeiti pro parduotuvėlę į ją neužsukus. Visi telšiškiai žino, jog tik čia galima nusipirkti patį skaniausią, iš natūralų produktų iškeptą šakotį, naminę girą, šviežiai susukto žemaitiško kastinio, įvairių pyragų, sausainių, kitų kepinių, prieskonių, arbatų, kavos, saldainių "Karvutė", natūralaus medaus, karamelizuotų riešutų ir kitų skanėstų.

"Pradedant savo verslą labai svarbu turėti aiškią viziją ir tikslą ką ruošiesi daryti", - pataria Sandra. "Versle pereini įvairius etapus, tad pozityvumas yra pats geriausias pagalbininkas kiekvienoje situacijoje, o išsilaikęs sunkioje situacijoje ar įgyvendinęs naują idėją jauti neapsakomą pasitenkinimą ir džiaugsmą, jog tu tai įveikei".

Paklausta apie ateities planus, Sandra plačiai nusišypso: "- Minčių ir idėjų verslui man netrūksta, tik kad galėčiau visas jas įgyvendinti. Lai tai būna maža paslaptis ir staigmena mūsų klientams".

Tad asociacijos "Telšių turizmo klasteris" vardu sveikiname asociacijos narės UAB "Kontėna" savininkę Sandrą ir visą kolektyvą su 10-tąja veiklos sukaktimi! Linkime neblėstančios geros nuotaikos, visų svajonių išsipildymo ir sėkmingo idėjų įgyvendinimo!