Vertinga pažintis su Biržų turizmo klasteriu

07/13/2019

2019 metų gegužės pabaigoje įkurtos asociacijos „Telšių turizmo klasteris" atstovai Romualdas Kačerauskas ir Aušra Pakalnienė 2019 metų liepos 12 dieną lankėsi asociacijoje „Biržų turizmo klasteris", kurio atstovybė yra Biržų turizmo informacijos centre. Šio apsilankymo priežastis – pasisemti įkvėpimo, idėjų ir gerosios patirties formuojant Telšių turizmo klasterio veiklą.

Biržų turizmo informacijos centre mus maloniai sutiko Biržų turizmo klasterio vadovė, Turizmo informacijos centro direktorė Raminta Indriulėnienė. Susitikime taip pat dalyvavo Biržų krašto politikai: buvęs Biržų meras Valdemaras Valkiūnas bei ką tik Biržų savivaldybės administracijos direktorius kadenciją baigęs Rolandas Žagaras.

Biržų turizmo klasteris yra pirmasis Lietuvoje turizmo klasteris, kuris savo veiklą pradėjo 2013 metais, todėl tikrai yra ko iš jų pasimokyti. Mums buvo įdomu, kaip organizuojamas Biržų turizmo klasterio darbas ir kas lemia šio darbo sėkmę. Klasterio vadovė Raminta pasidalino, jog šio Klasterio veikla jau yra susistygavusi, žino savo tikslus ir siekius. Žinoma, kaip ir kiekviename kolektyve, pasitaiko ir nuomonių išsiskyrimo, bet esminiais klausimais visada randamas bendras sprendimas. Nuo Klasterio įkūrimo pradžios jo narių skaičius po truputį kinta – tai mažėja, tai didėja, tačiau, matydami Klasterio teikiamą naudą, pagrindiniai Klasterio nariai išliko. Šiuo metu jam priklauso 16 narių. Klasterio veikla apima jo narių teikiamų paslaugų ir prekių pardavimą, dalyvavimą turizmo ir kitose parodose bei šventėse reprezentuojant Klasterį, o taip pat projektinėje veikloje – Biržų turizmo klasteris 2019-2021 m. dalyvauja europiniame projekte „Biržų miesto jaunų turizmo verslų stiprinimas“.

Po pokalbio su Biržų turizmo klasterio vadove Raminta, išvykome pasigrožėti Biržų miestu ir jo apylinkėmis, aplankyti kitų klasterio narių. Mus mielai sutiko palydėti Rolandas Žagaras. Apžvalgos metu aplankėme netoli miesto esančias smegduobes, naujai įrengtą miesto kempingą, Biržų pilį, Biržų turizmo klasterio narius Sodeliškių dvaro sodybą ir jai priklausantį senovinių mašinų muziejų, Mantagailiškio dvaro parke esantį „Montebal“ žaidimą, pasigrožėjome nuostabiu vaizdu iš Biržų regioniniame parke tarp karstinių ežerėlių esančio Kirkių apžvalgos bokšto, papietavome Klasterio nariui „Rinkuškių“ alaus daryklai priklausančiame restorane „Alaus kelias“.

Buvo malonu susitikti šiltus Biržų krašto žmones, pasisemti jų patirties. Supratome, kad darbo ir susitelkimo Telšių turizmo klasteriui reikės nemažai. Tačiau matomi kitų Lietuvos turizmo klasterių veiklos vaisiai teikia vilties ir mums. Dėkojame mus svetingai priėmusiems žmonėms ir tikime, kad kartu mes galime nuveikti daugiau!