TELŠIŲ BAIDARĖS

Iš Šiaurės Amerikos poliarinės srities senųjų gyventojų „pasiskolinta“ susisiekimo vandeniu priemonė kajakas, lietuviškai vadinama baidarė, tapo bene labiausiai populiari upių turizmo mėgėjų plaukimo priemonė. Baidarė lengva, manevringa, stabili plaukimo priemonė, su kuria labai patogu ir smagu leistis į vandens žygius. Baidare galima plaukti tiek didelėmis, tiek mažomis upėmis ir ežerais bet kuriuo metų laiku, kol jie pasidengia ledu. Ypač egzotiškas plaukimas kai yra sniego...

Plaukimas baidarėmis – turiningas poilsis gamtoje. Jo metu visada yra patiriama daug įspūdžių. Tai poilsi kūnui ir sielai. Plaukdamas baidare pamatai laukinės ir nuostabios, mažai lankomos gamtos vaizdų. Jų kitaip, nei keliaujant baidare, nepamatysi. Tai žvilgsnis į gamtą visai kitu kampu.

Telšių baidarės nuomoja patogias, lengvas, saugias dvivietes baidares plaukimui Virvytės (Virvyčia) ir Minijos upėmis. Kad plaukiant būtų saugu, kiekvienas baidarininkas aprūpinamas gelbėjimosi liemene.

Pavasarį patvinusi Virvytė baidarių mėgėjams yra etaloninė, antros sudėtingumo kategorijos upė. Jos pavadinimas kilęs iš žodžio virvė – upė vingiuota lyg virvė. Sraunus upės vanduo, šaltiniai, skardžiai, kriokliai, netoli upės stūgstantys piliakalniai, kitos istorijos ir kultūros vertybės – tai laisvalaikis, kupinas aktyvaus judėjimo ir nepamirštamų akimirkų.

Minija – gražiausia ir didžiausia Žemaitijos upė. Ji švari, srauni, kupina natūralios gamtos ir pilna gyvybės. Minijos senslėnis (ledynų tirpsmo srautų tekėjimo vieta) yra kraštovaizdžio draustinis. Čia plaukdamas pamatai vandens malūnų liekanų ir kitų istorinio palikimo įdomybių.

Plaukimo upėmis maršrutai ir laikotarpis, priklausomai nuo turimų jėgų, patirties, laiko ir noro plaukti, gali būti įvairaus ilgio ir trukmės: nuo kelių iki keliasdešimt kilometrų, nuo vienos iki trijų dienų ir ilgiau. Tai suprasdami, Telšių baidarės turi parengę įvairaus ilgio ir sudėtingumo maršrutų, kurie patiks tiek vandens sporto entuziastams, tiek ir ramesnio plaukimo mėgėjams. Kiekvienas maršrutas – tai nauji išbandymai ir įspūdžiai. 

Paslaugos

Baidarių nuoma

Patogių, lengvų, saugių ir manevringų, dviviečių Didžiosios Britanijos firmos „Perception“ Vista baidarių nuoma Virvytės, Minijos upėse. 

Baidarių ir baidarininkų pervežimas

Pervežame baidares ir baidarininkus į pasirinktą išplaukimo vietą. O taip pat juos paimame galutiniame plaukimo taške ir parvežame atgal į išvykimo vietą.

Inventoriaus nuoma 

Palapinių, miegmaišių, kilimėlių, pripučiamų čiužinių, neperšlampamų hermetiškų maišų ir kito plaukimui baidarėmis reikalingo inventoriaus nuoma.

Stovyklavietės nuoma

Plaukdami Virvytės upe nakvynei galite apsistoti mūsų ant upės kranto paruoštoje stovyklavietėje, kur Jūsų patogumui rasite daug vietos palapinėms pasistatyti, pavėsinę, laužavietę. Jei plaukiate Minijos upe – galime pasirūpinti jos pakrantėse esančių stovyklaviečių, kaimo turizmo sodybų, pirties rezervavimu. 

Norite smagiai praleisti laisvalaikį gamtoje plaukdami baidarėmis? Bet neturite reikiamo inventoriaus? Ne bėda! Mes viskuo pasirūpinsime. Rezervuokite plaukimą jau dabar! 

Susipažinkime

Sveiki. Esu Arnoldas, žygių su baidarėmis Žemaitijos upėse organizatorius. Plaukimas baidarėmis yra puikus būdas atitrūkti nuo kasdienybės miesto šurmulyje ir pasinerti į nuotykius gamtoje. Šis laisvalaikio praleidimo būdas tinka visiems – norintiems pažinti gamtą, aktyviai pasportuoti, pabūti draugų kompanijoje, pasėdėti vakare prie laužo šviesos. Kaip žinia, plaukimas baidarėmis taip pat padeda pažinti ir kompanijoje esančius žmones, o ypatingai savo baidarės bendražygį. 

Tad kviečiu rinktis maršrutą, atitinkantį Jūsų pajėgumus, čiupti irklus ir leistis į nuotykius sraunių upių vandenimis bei mėgautis gamtos grožiu!

Nuotraukų galerija

KONTAKTAI

Telšių baidarės
Lygumų g. 50-5, Telšiai, 
Mob. +370 600 69599
www.telsiubaidares.lt