Nuostabus rudens oras dar leidžia mėgautis vandens pramogomis Masčio ežere

10/08/2020

Masčio ežero pakrantė Telšiuose - tai vieta, kur miesto gyventojai ir svečiai gali pasidžiaugti ežero ramybe, poilsiauti, pasimėgauti nuostabiais vaizdais ir vandens pramogomis. Nors didysis atostogų metas jau baigėsi, bet judėjimas čia nesustojo. Dar ne visų vasaros sezono paslaugų teikimas čia nutrauktas, yra veiklos ir be paprasto pasivaikščiojimo pakrante.

Viena iš maloniausių ir dar veikiančių vandens pramogų yra pasiplaukiojimas pontoniniu plaustu "PONTONS". Šią paslaugą ketinama teikti visą spalio mėnesį kol tik bus tam tinkamas oras ir norinčių pasiplaukioti po Masčio ežerą. Ežeras kasdien vis kitoks, todėl ir patiriamos emocijos plaukiant plaustu skirtingos. Ir visada smagu jas atrasti dar kartą.

Pakalbintas plausto kapitonas Adrijus Černauskas pasidalino įspūdžiais apie besibaigiantį 2020 metų vasaros vandens turizmo sezoną. "Šie metai plausto nuomos versle buvo prastesni nei įprastai. Turistų buvo žymiai mažiau, gal tik savaitgaliais norinčių plaukti buvo panašiai kaip ir pernai. Ir turizmo sezonas dėl pandemijos prasidėjo daugiau nei mėnesiu vėliau. Bet gal ilgiau leis padirbėti spalio mėnesio geras oras" - viliasi Adrijus. Į klausimą iš kokių šalių sulaukė klientų šiais metais, ar jautėsi sumažėjęs užsieniečių srautas, atsakė, jog sulaukė daug lietuvių turistų, daugiausia grupėmis. Užsakytą pasiplaukiojimą dažnai jie prasitęsdavo ir papildomai valandai - taip jiems patiko tas plaukimas plaustu ir užburiantis vaizdas į Telšių miestą nuo ežero pusės. Taip pat nemažai turėjo užsakymų proginiams plaukimams - mergvakariams, bernvakariams ar taip kokioms šventėms švęsti. Užsienio turistų buvo mažiau, bet buvo. Teko plukdyti turistus iš Vokietijos, Šveicarijos, Lenkijos, Latvijos. Šiaip, lyginant su ankstesniais metais, nedaug jų buvo. Turbūt baimė susirgti virusu COVID-19 daliai aktyvių turistų darė didelę įtaką planuojant tolimesnes keliones, tame tarpe ir į Lietuvą.

Paklaustas apie šio verslo plėtrą, planus kitiems metams, kapitonas paatviravo: - Yra noras pasidaryti dar vieną panašų plaustą, gal šiek tiek didesnį, tačiau ateitis dėl kito turizmo sezono gana miglota. Nežinia, koks jis bus. Taip pat dėl plausto gamybos susiduriame su daug biurokratinių kliūčių. Šiai dienai, pagal klientų srautus, turistų poreikius patenkina ir šis plaustas. Jis greitas ir stabilus, gali plaukti net iki 30 kilometrų per valandą. Bet su turistais ant borto paprastai plaukiam iki 6 kilometrų per valandą greičiu. Taip jie turi galimybę pasimėgauti plaukimu ir iš Masčio ežero pusės atsiveriančia Telšių miesto panorama. Ant septynių kalvų įsikūrusio miesto vaizdai kai kam primena mažąją Šveicariją - jie nuostabūs ir vieninteliai tokie Lietuvoje.  

Užsiminus, kad Trakų Galvės ežere tokių paslaugų yra žymiai daugiau ir ten vyksta didelė konkurencija tarp turistus plukdančių verslininkų, Adrijus apie tokį varžymąsi Telšiuose atsakė:

- Konkuruojam ir mes čia, esame ne vieni tokios paslaugos teikėjai. Bet mūsų paslauga kokybiška ir gera, dirbam saugiai ir lanksčiai. Turime savų privalumų, kuriais lenkiame konkurentą. Kad ir šiuo metu - dirbame vieni, kitas paslaugos teikėjas jau nutraukė savo darbo sezoną. Vasarą, piko metu, užtenka veiklos abiem. Dažnai apjungiame savo galimybes didesniam užsakymui įvykdyti, kad patenkinti gausesnės turistų grupės poreikius.

Pasiteiravus apie pastebėtus keliaujančių plaustu naujesnius įpročius, Adrijus pasidalino, jog klientai iš didžiosios Masčio ežero prieplaukos nori nuplaukti į kokį nors objektą kitapus ežero ir, išlipus į krantą, pabūti ten ilgiau, papramogauti. Žinoma, tokie keliautojai nori būti ir parvežami į miestą atgal. Tokiu atveju plaustas "PONTON" plukdo juos tarsi ežero vandens taksi. Gal toks pavėžėjimas taps įprastu ateityje ir bus populiarus, gal net plauks pagal iš anksto skelbiamą grafiką. Toks turistų ir net vietinių gyventojų keliavimo būdas yra nusistovėjęs kituose ežerais turtinguose Vakarų Europos kraštuose. Tik tokiems plaukimams atsirasti būtina sąlyga yra tai, kad Telšių rajono savivaldybės administracija pasirūpintų tinkamų prieplaukų įrengimu visur, kur yra teikiamos aktyvaus poilsio paslaugos ar lankytini objektai, bei pačių paslaugų įvairovė Masčio ežero pakrantėje turėtų būti didesnė.

Iš tiesų, Mastis ir jo pakrantės yra nuostabi vieta leisti laisvalaikį, pramogauti. Ežeras savitas ir dar daug yra galimybių paįvairinti apsnūdusį gyvenimą apie jį. Tokie verslai kaip asociacijos "Telšių turizmo klasteris" nario Dainiaus Černausko teikiamos pontoninio plausto "PONTON" paslaugos populiarina miestą, didina jo žinomumą, įkvepia kitus mąstyti kaip, išnaudojant Masčio ežero teikiamus privalumus, įsukti savo verslą arba jį plėsti.

Dar nespėję šiais metais pasidžiaugti Telšių miestu nuo ežero pusės bei visi, norintys patirti geras emocijas, skirkite laiko ir pasinaudokite plaustu "PONTONS", kol dar vyrauja šiltas rudeniškas oras. Rekomenduojame išbandyti ekskursiją "Žvilgsnis į Telšius nuo Masčio ežero" arba, jei norite išsamiau susipažinti su Telšių miestu - pažintinę ekskursiją "Telšiai - istorijos ir meno miestas. Žvilgsnis į Telšius nuo Masčio ežero". Na, o jei atvykstate visai dienai į Telšius, rekomenduojame paslaugų paketą visai dienai "Telšių miesto paveikslas".

Parengė: Aušra Pakalnienė

MB Tikslius