AKLA TELŠIUOSE GAMINAMO NAMINIO VYNO DEGUSTACIJA

APIE DEGUSTACIJĄ

Vieta: Telšiai, Telšių rajonas

Trukmė: apie 1,5 val. 
               su gyva muzika - apie 2,5 val.                Dalyvių skaičius: nuo 6 asmenų
Kaina: priklauso nuo dalyvių skaičiaus ir degustuojamų vyno rūšių kiekio
Kalba: lietuvių, rusų
Sezoniškumas: visus metus   

SU ŠIUO PASIŪLYMU JŪSŲ LAUKIA

  • Akla naminio yno „Bajoriškas“ degustacija
  • Gyvo garso gitaros muzika

Teirautis dėl degustacijos užsakymo telefonu +370 682 22194 arba patekite paklausimą el. paštu:

DEGUSTACIJOS APRAŠYMAS

Nori turiningai praleisti laiką Telšiuose? Tada kviečiame tave ir tavo artimuosius, draugus ar bendradarbius pasidaryti sau mažą šventę ir pabūti vyno ekspertais dalyvaujant akloje Telšiuose gaminamo naminio "Bajoriškas" vyno degustacijoje! Akla vyno degustacija - kai nežinai, kokios rūšies vynas yra tavo taurėje. Tad tenka pasikliauti tik savo akies skvarbumu, uoslės jautrumu ir liežuvio aštrumu bandant atspėti iš ko pagamintas taurėje esantis vynas.

Degustacijos metu ragausite penkių arba šešių skirtingų rūšių vynus iš pačios vyndarės ir jos artimųjų ūkiuose išaugintų uogų ir vaisių. Šio vyno gamybai jie skinami rankomis bei kruopščiai atrenkami, kad nesugadintų būsimo vyno ir garantuotų aukštą produkto kokybę. Vyno gamyboje nenaudojami jokie pramoninėje gamyboje įprastai naudojami priedai, tokie kaip skonio stiprikliai, sulfitai ar maistiniai dažai.

Akloje vyno degustacijoje vynas, pagal jam suteikto numerio eiliškumą, pilamas į taures degustacijos dalyviams, tačiau pats butelis yra paslėptas nepermatomame maišelyje, kad niekas negalėtų matyti, koks čia vynas bus degustuojamas. Todėl kiekvieno degustatoriaus užduotis bus nuspėti iš ko pagamintas degustuojamas vynas, kokios rūšies jis yra - sausas, pusiau sausas, pusiau saldus ar saldus. Norint kuo tiksliau apibūdinti taurėje esantį vyną, reikės atlikti keletą veiksmų. Pirmiausia į taurę įpiltą vyną apžiūrėti prieš šviesą įvertinant jo spalvą ir skaidrumą. Tada pasukioti taurėje į šonus, kad būtų galima įvertinant jo konsistenciją - tirštesnis ar skystesnis, ar ant stiklo šonų liko vyno "varveklių". Po to pauostyti vyną giliai į šnerves įtraukiant jo aromato, o galiausiai paragauti jo mažais gurkšneliais.

Visa tai atlikus reikės įvertinti ragaujamo vyno skonį ir aromatą 10-balėje sistemoje. Kiekvieno vyno vertinimą reikės įrašyti į degustacijos rezultatų lentelę, o degustacijos pabaigoje išsirinkti tau labiausiai patikusį vyną. Visų degustacijoje dalyvavusiųjų vertinimo rezultatai bus susumuoti ir išrinktas labiausiai patikęs degustacijos vynas.

O visos degustacijos metu bendrausite su pačia degustuojamų vynų vyndare, Lietuvos vyndarių asociacijos nare, kuri vyndarystės patirties semiasi ne tik iš senųjų vyndarystės papročių, bet ir iš puikių Lietuvos vyndarių. Čia išgirsite pasakojimą kaip gaminamas jos vynas ir po truputį pažinsite lietuviškos vyndarystės tradicijas. Ir tikime, kad atrasite, jog iš uogų ir vaisių pagamintas vynas gali būti toks pat skanus, o gal net ir skanesnis nei pagamintas iš vynuogių.

Dar skaniau ragauti vyną yra klausantis gyvo garso muzikos. Tavo pageidavimu degustacijos metu jums gros ir dainuos profesionalus muzikantas, gitaros virtuozas. Jis atliks įvairių populiarių lietuvių ir užsienio atlikėjų dainas.

Vynas ir gyva muzika - tai ypatingas, gerai nuteikiantis dienos akcentas, malonus tiek kūnui, tiek sielai. Tad kviečiame tave ir tavo artimuosius, draugus ar bendradarbius į naujus potyrius Telšiuose! 

PAPILDOMOS PASLAUGOS

Užsakant degustaciją, galima įsigyti papildomų paslaugų, puikiai tinkančių su šia degustacija: